Dominik Niko NaiQo Orosz
11.03.16,11:56
Dobrý deň ,

Chystám sa otvoriť Bar . Viem, ze o tom tu je uz veľa rubrík mám nieco načítané, ale všetko je uz trocha staršie a mám v tom dosť chaos . Takze, pekne po poriadku. Vyhral som verejnú sutaz a ziskal priestor od obce . Mám založenú živnosť ako viazaný finančný poradca . Potrebujem si rozšíriť živnosť na ten bar , ale neviem co všetko k tomu potrebujem . Ďalej by som sa chcel opýtať ako postupovať , ked chcem sprevádzkovať bar . S obcou ešte nemám podpísanú zmluvu, kedže ešte nemám rozšírenú živnosť na barovu činnosť . Dakujem pekne za rady
veronikasad
11.03.16,10:58
viazaný finančný poradca určite nie je živnosť, ale povolenie NBS + DIČ z DU
profesional
11.03.16,11:11
Keď občas vidím štatistiky, že 95 percent začínajúcich podnikateľov neprežije so svojim podnikaním prvé roky, rozmýšľam ako je to možné. Veď mne príde úspech v podnikaní akosi samozrejmý. Až v tejto chvíli som si uvedomil, že väčšina ľudí vstupuje do podnikania bez elementárnych vedomostí z práva, ekonómie, marketingu..

Milý Diego, prečo si šiel do súťaže o priestor, keď nemáš ani len základné informácie o tom, čo chceš robiť?
Predpokladám, že aj napriek tvojej možno veľkej nádeji, ti tu nikto dopodrobna postup toho čo máš robiť nenapíše.

Takže jedna rada: K tomu aby si úspešne mohol začať, potrebuješ pomerne veľa Informácií. Takže ŠTUDUJ a p´taj sa až keď ti nebude úplne jasný nejaký detail. Kompletný návod ti tu písať proste nebudeme.
Dominik Niko NaiQo Orosz
11.03.16,11:24
Dosť si ma hneď hneď sfúkol , pomôct si mi nepomohol . Takto , mám prečítané Xy článkov , robil som samozrejme podnikateľsky plán, ked som chcel sutaz vyhrať . Viem , ze potrebujem ísť na živnostenský úrad , colnica, hygiena , mestský úrad .... Je toho dosť veľa, co potrebujem splniť . Ale nemám sajnu, ze ked chcem rozšíriť živnosť, ci potrebujem zase výpis registra trestov . Ci musím ísť na živnostenský úrad , lebo ked som bol otvárať živnosť tak som bol len na štatistickom . Nápady mám , preštudované články mám tiež . Viem co je potrebné aby prevádzka prešla cez hygienu Atd .... Chcel som len radu , kedže táto stránka sa tym zaoberá
profesional
11.03.16,18:58
Musíš ísť na živnostenskỷ, výpis z registra trestov nepotrebuješ. Ten si vyžiadajú oni elektronicky.
jslancik
12.03.16,04:42
Vybavenie zivnosti je tvoja najmensia starost. Mimochodom, ziadny Dominik Orosz zatial zivnost nema. Si pleties pojmy s dojmami. A zalozenie zivnosti je primitivne, a je okolo toho kopec informacii. Tak nevrav, ze mas vsetko nastudovane, ked ani elementarne veci nevies.