toshiba1977
11.03.16,18:59
zdravim...pred dvoma mesiacmi som prekonal hnisavu anginu a asi pred tromi tyzdnami som zistil zvacsenu pravu mandlu a trocha tazsie prehltavanie slin...z napojmi a jedlom je to ok len so slinami mam problem...mam pocit ako by som noeco mal v krku...tak isto mam zvacseny capik hrdla...ziadne teploty ani nic ine...viem kazdy napise ze mam ist k lekarovy no pracujem v zahranici takze to skuste pochopit...prosim o radu co by to mohlo byt...dakujem
Žabinka
11.03.16,18:34
ale obrázky sú pekné..;)
Anika61
11.03.16,18:38
Ja to chápem,ale či to potom ty pochopis ak niečo vážnejšie zanedbas...nemusí to byť vážne-ale aj môže...nechcem ťa strašiť ale napr. rakovina ústnej dutiny je dosť častá.....netvrdim,že ju máš ale práve preto treba vyhľadať odborníka.
toshiba1977
11.03.16,18:38
ahoj...som v anglicku ale chyba nam sefkuchar takze zatial nemam sancu lebo nechcem prist o pracu ale v pondelok hned idem...bol som uz aj na pohotovosti no odmietli ma ze to nie je naliehave...antibiotika som bral sirokospektralne ale priznam sa...nie tak ako som mal...chcem sa spytat ty si lekar alebo mas s tym skusenost prosim? dakujem
buchač
11.03.16,18:42
Lekár nie som...;)

ALE niečo a všeličo som už prekonal...
Práve kvôli problémom s mandlami tieto museli ísť veľmi skoro von...už ako 4 ročný.

ALE každý rodič pozná tieto príznaky a ja som dve dievky vychoval.
Teraz má problémy občas vnučka...

Proste cez toto si prejde každý...teda skoro každý.
toshiba1977
11.03.16,18:44
anika ved prave toho sa bojim ci to nahodou nie je ono...ale ano urcite hned pondelok idem k lekarovy
toshiba1977
11.03.16,18:47
vies mna trapia obavy ci to nie je rakovina vies proste clovek sa obava i ked to zacalo asi tyzden po tej angine...nechcem vyzerat ako debil :-)
Žabinka
11.03.16,18:57
ak si bol na pohotovosti, a nepovažovali to za niečo naliehavé, tak rakoviny by si sa nemal obávať.. prečo myslíš hneď na to najhoršie..;) atb treba užívať poriadne, pretože potom nezaberú ako majú..
toshiba1977
11.03.16,19:01
zabinka na pohotovosti som sa dostal len na recepciu bohuzial
Anika61
11.03.16,19:01
choď k lekarovi ten ta možno odporuči k otorinolaryngologovi /na krčne"/zoberie ti stery a dolieči ak treba anginu ktorú si prechodil a nedoliecil tým,že si nedouzival antibiotika...nedoliecena angina môže spôsobiť ďalšie zdr.komplikacie...s obličkami,so srdcom
Žabinka
11.03.16,19:07
tak radšej navštív lekára, nedaj sa poslať preč.. pre kľudnú dušu.. a hlavne nemysli hneď na najhoršie.. naozaj to vyzerá na nedoliečenú angínu..
toshiba1977
11.03.16,19:12
ano urcite to tak urobim...strach dokaze cloveka sa zamysliet aby bol zodpovednejsi k sebe :-)
toshiba1977
11.03.16,19:14
zabicka prave to konzultujem s pani lekarkov takze mam capy na mandliach a ako vravis ty a buchac nedoliecena angina mozno absces...boze nikdy som tak abscesu a angine tak netesil :-)
Anika61
11.03.16,19:17
No ale zase nestresuj,ja som to uviedla skôr ako príklad ...ale hnisavu anginu treba doliecit
toshiba1977
11.03.16,19:21
hlavne ze ty mas profilovku vsak???
Žabinka
11.03.16,19:23
nechcem ťa na niečo navádzať.. ale mala som čap na mandli, veľký, hnisavý a pociťovala som pri prehĺtaní bolesť v krku.. veľkou lyžicou (rúčkovou časťou) som si pritlačila na čap, praskol, a bolo po bolesti.. ale ak si na to netrúfaš, radšej nechaj tak..;) každopádne by to chcelo vyšetriť výter.
toshiba1977
11.03.16,19:25
zabinka trufat si trufam to jie je problem ale ja mam ten cap uplne maly takze sa asi ani netrafum :-)
Žabinka
11.03.16,19:28
ono aj lekár, keď robí výter, snaží sa prasknúť čap, aby sa dostal k hnisu.. hoci nie vždy sa mu to podarí..
arizona
11.03.16,19:32
ked si dokazal mobil az do krku vopchat kvoli fotke, snad lyzicku zvladne, nie? :D
Žabinka
11.03.16,19:34
;):D
toshiba1977
11.03.16,19:35
arizona skusal si na svojom zoom???
buchač
11.03.16,20:02
Hm...rakovina ?

Tá vyzerá (hrtana a či ústnej dutiny) trochu inak...
misomiso
12.03.16,06:52
Pravdeodobnost ze je to rakovina je jedna k niekolkym miliardam, podla mna :-)

Mas normalne zapalene hrdlo. Mozes sa teraz vydat dvoma cestami: (odskusane celozivitne, mnohonasobne)

1. Lekar, antibiotika, znova antibiotika, medzitym tie Tantum verde, Orofar a podobne svinstva. Pokazeny zaludok, znicena crevna mikroflora, presen na penise. ale aj celkovo znizena imunita. Coraz castensie predpisovanie antibiotik, coraz horsi stav.

2. Uprava zivotneho stylu. Po prve,
prestat jest maso alebo ho aspon obmedzit na minimum, snazit sa pravidelne spavat, zacat sa pravidelne hybat, otuzovat sa aspon horucimi a ladovymi sprchami. Budes fit do dvoch tyzdnov budes mat takmer 100% istotu, ze sa ti vsetky choroby budu vyhybat. Vacsia radost zo zivota, lepsi pracovny vykon, lepsi sex...
misomiso
14.03.16,09:54
Kto mi zmazal komentar? Cim porusoval Etiketu Porady?
buchač
14.03.16,10:00
Keďže Tvoj komentár bol pripojený aj ostatnými komentármi od iných k môjmu príspevku a ten som zmazal ja, tak následne išlo preč všetko.

Etiketu ako takú neporušoval, ale keďže Tvoj komentár bol aký bol, tak som sa realizoval.

Stačí také vysvetlenie ? Ale môžem kľudne aj zdôvodniť, s tým nemám absolútne žiaden problém.
misomiso
14.03.16,14:44
To sa na tejto novej Porade deju veci ako z hororu. Uplne mesto duchov... Tak otazku zadal toshiba1977, ale "naposledy upravil" zadanie otazky Dav...
buchač
14.03.16,15:15
Šak nebuď nepevný...

Tebe nič nevraví výraz "moderátor" stránky ?
Ten má predsa určité práva.
Môže opravovať, upravovať, vymazať, ba aj dokonca uzamknúť tému.

Dav vymazala priložené obrázky ústnej dutiny...nič iné.
misomiso
14.03.16,16:43
Prilis eroticke?
korela
14.03.16,16:44
Ešte doplním, okrem steru v každom prípade urobiť sedimentáciu, kvôli zápalu v tele, aj liečená angína môže sadnúť na akýkoľvek orgán, kosti a pod. Nieto ešte neliečená. Môže sa vytvoriť reumatická horúčka, sadne na kĺby, kosti, srdce... Bol si dnes u lekára?
buchač
14.03.16,16:45
Kontaktuj Dav...možno Ti odpovie. ;)