Iwett
12.03.16,06:31
Dobrý deň,
môžem dať poistné zaplatené zo súkromného účtu SZČO do nákladov ako platbu z pokladne, keď mi klient nepriniesol výpis účtu, iba detaily obratu vytlačené z bankingu? Alebo mi musím trvať na tom, aby mi účet priniesol a zaúčtovať cez účet, aj keď je súkromný?
Katarina
12.03.16,07:23
Ja som to účtovala ako platbu z pokladne. Priložila som z osobného účtu len ten prevod ktorý sa týka platby poistného.
Iwett
12.03.16,07:25
Ďakujem, dúfam, že to nebude veľký problém, je to jednoduchšie, ako pôžičky a účtovanie súkromného účtu...
veronikasad
12.03.16,08:14
Platby zo súkromného účtu nie sú výdajom z pokladne (čo potom inventúra pokladne ???). Účtuj cez interný doklad ku ktorému prilož výpis z účtu alebo iný doklad preukazujúci identifikáciu platby
Iwett
12.03.16,18:20
Ďakujem veľmi pekne
Katarina
15.03.16,06:36
Veronika, podnikateľ peniaze fyzicky vybral z pokladne, inventarizácia pokladne je v poriadku. Ja som sa tu dočítala, že to viacerí robia týmto spôsobom. Uhradil platby do fondov z osobného účtu a teraz si tú hodnotu vybral z pokladne, vypísala som VPD účel platby platba poistného. Nie je to asi najšťastnejšie riešenie, zrejme to preúčtujem na uzávierkové operácie cez ID. Aký je tvoj názor?
kn-alka
15.03.16,06:41
ja účtujem ako nepeňažné operácie cez ID - ale je to na rozhodnutí živnostníka
veronikasad
15.03.16,08:52
Katka, robím to cez interný doklad. Minulý rok už nechaj tak, ak sa platba vyskytne v roku 2016, účtuj cez ID.