studenti
12.03.16,08:18
dobry den sme obcianske zdruzenie a minuly za rok 2014 nam vyplynula povinnost podat danove priznanie, na zaklade obratu, dan sme ale neodvadzali, teraz som zistil ze za rok 2014 nam chybaju vsetky faktury, v miestnosti sa denne premelie X ludi, neviem ako a kde to zmyzlo, ak by ste nam odpurucili postupovat , dakujem velmi pekne, velmi nam to pomoze :)
Dáša_
12.03.16,07:57
predpokladám, že máte aspon zoznam týchto faktúr. Pekne napísať dodávateľom a poprosiť o kópiu.

Aj ked po pravde, s pravdepodobnosťou blížiacou sa k 100% ku kontrole nepríde. Ale pre vlastný pocit kľudu by som to takto riešila.
studenti
12.03.16,08:00
nemame :) sme studenti .. nenapadlo nas robit nieco take... :( nemate neake rady ako by sa to dalo vyriesit ? mohlo sa to stratit pri upratovani, vazne neviem ...
veronikasad
12.03.16,08:02
aké faktúry vám chýbajú - došlé alebo vami vystavené ?
studenti
12.03.16,08:11
všetky...
Consultix
12.03.16,08:18
Z hladiska Zakona o uctovnictve je to problem, nakolko:

§ 35 Uchovávanie a ochrana účtovnej dokumentácie
(1) Účtovná jednotka je povinná zabezpečiť ochranu účtovnej dokumentácie proti strate, odcudzeniu, zničeniu alebo poškodeniu. Účtovná jednotka je tiež povinná zabezpečiť ochranu použitých technických prostriedkov, nosičov informácií a programového vybavenia pred ich zneužitím, poškodením, zničením, neoprávnenými zásahmi do nich, neoprávneným prístupom k nim, stratou alebo odcudzením.
Tuto povinnost ste si nesplnili a uctovnu jednotku neospravedlnuje ani kradez uctovnej dokumentacie, alebo znicenie zivelnou udalostou.
Pravdepodobne mate uctovnu evidenciu aspon v elektornickej verzii, takze viete, ake doklady Vam chybaju. V tomto pripade sa pokuste vyziadat ich opis. To by viacmenej nemal byt problem pri prijatych fakturach. Problem bude samozrejme pri pokladnicnych dokladoch (najma z ERP), kde je sanca dostat opisu prakticky nulova.
Ako pise Dasa, problem bude pri kontrole (ak bude). Nakolko neviete preukazat vynalozene naklady (alebo ich cast), spravca moze rozdiel dodanit.
studenti
12.03.16,08:32
tak ono nam to vyslo tak ze danit by sa nam nemalo nic, ale bol tam dost velky obrat, a faktury zmizli neviem kam... to malo co som mal v PC mi odislo spolu z hard dicom, nevedeli sme v tom case ze musime robit zoznam faktur
Dáša_
12.03.16,08:53
a jak ste robili danové priznanie?????
karakul
12.03.16,09:07
... toľká zhoda náhod, až sa tomu nechce veriť:

veľký obrat, zmizli všetky doklady, súčasne odišiel hard dicom, k tomu pridružená nevedomosť o predpísaných evidenciách,....
prečo v roku 2016 zisťujú, že im vznikla povinnosť podať DP za rok 2014 - že by dostali výzvu...
to, že ste študenti a vyvíjate aktivitu je síce pekné, ale zároveň to prináša so sebou aj zodpovednosť... aj študent riadiaci motorové vozidlo je plne zodpovedný za jeho vedenie a následky z toho vyplývajúce... ak študenti založili - obhospodarovali OZ, a nevedeli čo to obnáša, tak mali povinnosť poveriť vedením účtovníctva kvalifikovanú osobu...
studenti
12.03.16,10:56
danove je urobene, uctovnicka mala vsetky doklady, ale kde su teraz neviem...
Dáša_
12.03.16,14:56
spýtajte sa účtovníčky, možno zoznamy ešte má
studenti
12.03.16,17:04
v pripade ak ich nema ?
Dáša_
12.03.16,20:27
to mi príde už ako ťažká špekulácia
studenti
13.03.16,14:33
preto sa pytam :)