batorek
12.03.16,09:18
Prosím ak niekto účtuje gastrokarty nech mi poradí neviem čo stým na účet prídu peniaze kde to zaúčtujem. Ako tržbu som zaúčtovala a odviedla DPH, ale neni to v ERP, ale z pásky čo prikladajú z terminálu. Ale dalej neviem čo stým, kde zaúčtujem BV cez priebežné položky do pokladne???? som z toho jeleň je to v jednoduchom účtovníctve.
batorek
blondy
12.03.16,13:29
Na dennej uzávierke ERP by si to mala vidieť, v pokladni dať na priebežnú položku, lebo tržba bola ale nie v hotovosti.
batorek
12.03.16,13:51
Práveže oni to nedávaju do ERP, ale čo sú pásky z terminálu na základe toho to dávaju dopríjmu. A ten príjem potom nabehne na účet a ako to účtovať tiež cez priebežné položky do pokladne.
blondy
13.03.16,17:38
treba ich poučiť aby to pri blokovaní nahodili ako platbu šekom, nie hotovosťou. to čo máš už teraz zle nablokované daj na konci mesiaca v sumáre na priebežné položky /podľa toho čo ti v hrubom prišlo na účet v banke a máš to na uzávierkach terminálu/ , lebo to nemáš tržby v hotovosti. a v banke príjmom na priebežnú položku, len si ošetri poplatky ktoré za to sťahujú./rozdiel medzi uzávierkou s terminálu a tým čo ti príde na BU/