seraffa
12.03.16,10:35
Je možné odstúpenie od zmluvy bez udania dôvodu do 14 dní aj pri osobnom prevzatí na predajnom mieste? Teda u mňa doma, mám aj virtuálnu pokladnicu tak neviem či sa tým pádom stávam aj kamennou predajňou alebo nie. Taktiež by ma zaujímalo ohľadom toho vracania tovaru pri zásielkovom predaji, mám bazár čiže predávam tovar použitý a to naozaj smrteľne vážne musím vraciať aj poštovné? Ako už som sa zmierila s tým, že mi to môžu vrátiť do 14 dní ale veď čo im potom zabraňuje v používaní už používanej veci napríklad tých 14 dní (čo vlastne len to oznámenie musí dovtedy poslať a potom má ďalších 14 šak prečo nie) keď ešte nenesú ani žiadne náklady následne na to. Veď to potom aj ja si budem tak nakupovať.
ivka70
12.03.16,14:41
Ano, osobne prevzatie nema vplyv na tento narok.
Aj keby prevzatie bolo v kamennej predajni, podstatne na narok je sposob objednania cez e-shop.
A vazne musis vracat aj postovne, ak to bolo posielane.
Su aj taki, co tak nakupuju a vracaju.
Treba si dobre osetrit, v akom stave musi byt vrateny tovar.
Consultix
13.03.16,00:35
Prave pred par dnami som cital debatu o tom, ze uz ani toto obmedzenie neprejde cez sito SOI a obchodnik nemoze odmietnu vratenie pouziteho tovaru. Dokonca existuje vyjadrenie SOI, kde su toho nazoru, ze ak poskodeny tovar musi predajca zobrat spat, vyplatit plnu cenu a skodu si narokovat samostatne, sudnou cestou.
Som rad, ze neprevadzkujem eshop...
jslancik
13.03.16,06:15
Na tej SOI sa uplne zblaznili... Keby bola podobna akcna institucia aj pre hajenie prav e-shopov...
Consultix
13.03.16,20:24
Tak je len na eshoparoch, ci si nieco take vymyslia :) Ale uprimne, nechcel by som byt v ich kozi. Napriklad, ze nemozes diskriminovat zakaznika a mas povinnost uzavriet zmluvu s kazdym - nemozes mat blacklist, ani odmietnut rizikoveho zakaznika...