sils
12.03.16,14:47
Dobrí deň. Prehral som súd v jednom spore kde sa /z mojej strany/ jednalo o vyplatení dohodnutej pokute. Predávame rodinný dom,našiel sa kupec po tom všetkom sa spýsala "Zmluva o budúcej zmluzve",kde už boli podmienky predaja /podľa mňa štandartné aké podpisuje tá realitná kancelária s každým jedným klientom// zhrnuté. Jednou podmienkou bola aj pokuta za nepodpísanie zlmuvy o kúpe domu a to 2000 eur. Kedže v dohodnutom termíne sa zmluva nepodpísala budúcemu kupcovi smo poslal dve upozornenia ohladom aj podpisu zmluvy aj ohladom tej pokuty. Na druhé upozornenie prostredníctvom svojho advokáta poslal list v ktorom píše aby som vrátil 1000 eur pretože oni už vyplatili realitnej kancelárii 3000 eur ako depozit a aby som z toho odrátal tých mojich dvetisíc eur.a zvyšných tisíc poslal jemu. Keže realitka v tomto smere hovorí že im patria peniaze všetky,obrátil som sa na súd ohľadom tej zmluvnej pokuty.Na súde oni sa obhajovali tým,že podľa "Dohody o zložení blokovacieho depozitu" ja nemám nárok na žiadnu zmluvnú pokutu,lebo vlastne tie peniaze čo vyplatili realitke sú vlastne aj tá zmluvná pokuta. Sudkiňa na moju obhajobu povedala,"jurisdikcia už dávno vyriešila takéto "dohody o zlož. blok. depoz." že podľa nich blokovací depozit je zároveň aj ako záloha. Podotknem "zmluva o blok.depoz." je výlučne medzi realitkou a budúcim kupujúcim ja osobne s budúcim kupujúcim mám iba "zmluvu o budúcej kúp.zmluve"/v tej zmluve je aj tá spomínaná časť o pokute. Na moju žiadosť o vypočutie svedka aj zástupcu realitnej kanc.sudkyňa s úsmevom zatrhla. Zaujímavosťou bolo aj reakcia advokáta obžalovanej podľa čoho ešte sa ani neskončilo pojednávanie a ani verdikt nepadol už pýtal odo mňa honorár pre seba/a poriadne mastný/. Nakoniec sudkyňa žalobu zatrhla. A to všetko hneď na druhom pojednávaní keďže prvé pojednávanie sa skončilo po piatich minútach,lebo mne doručili ich dôkaz a priamo na súde,tak som žiadal o odročenie abx som sa mohol zoznámiť so spisom. Toto všetko vo mne evokuje nezáujem sudkyni o prípad respektíve mala už dávno vyriešené v hlave komu dá za pravdu aj keď na pojednávaní ja som musel aj ju aj advokáta upozorniť čo všetko obsahuje zmluva lebo to im akosi žutiekol. Chcem sa spýtať na tú dohodu či je pravda že je to aj ako záloha a či má vôbec podať sťažnosť na sudkyňu ako sa zachovala v prípade keď nedovolila pozvať svedka v môj prospech. Ďakujem za odpoveď a prepáčte že som pýsal tak dlho,ale chcel som čím presnejšie opísať môj problém Ešte raz ďakujem každému,čo sa bude zaoberať týmto prípadom. Sils
profesional
12.03.16,18:48
Už som videl kadečo. Ale takúto zlátaníu som už dávno nečítal. Splietaš tretie cez deviate. Daj sem tú zmluvu a rozsudok a potom ti vieme poradiť, ak ti ešte neuplynula lehota na odvolanie.
sils
13.03.16,11:43
Dobrí. Ak pošleš adresu na mail zajtra Ti pošlem poštou všetky dokumenty. Rozsudok sa chystám prebrať až budúci týždeň v utorok. sils@azet.sk Ďakujem
mona091
13.03.16,13:14
- podpis dohod medzi tebou a buducim kupujucim = ?
- podpis dohod medzi tebou a RK = ?

a to co si podpisali RK s tretou stranou, ak to nevypliva tebou podpisanymi dohodami medzi tebou a RK, je ich vztah
sils
13.03.16,16:00
1:súd bol hlavne pre dohodu medzi mnou a kupujúcim z čoho vyplíva tá pokuta.
2:dohoda medzi mnou a RK neexistuje na papieri
profesional
14.03.16,06:06
To je taky problem nahrat to sem, nech ti mozu poradit viaceri?