Verbim
12.03.16,19:36
Ahojte,

vytvoril som online Excelovy dokument (https://docs.google.com/spreadsheets/d/10yZGHEC0nDsBRjH0uS-7hZSgZvGRWgCJSALevCsPtEw/edit#gid=806070699), ktory by mal sluzit ako jednoducha kalkulacka pre SZCO na vypocitanie vysky dani a odvodov za rok 2015. Od profesionalneho uctovnika a experta na dane a odvody mam velmi daleko, preto sa obraciam s prosbou o skontrolovanie kalkulacky na vas, Poradakov :) Uz v tejto podobe mozete s kalkulackou nakladat podla vlastnej lubovole, za spravnost vsak nerucim - k tej "zarucene spravnej" verzii sa snad dopracujeme spolocne.

Dokument je pristupny iba na citanie, je to tak naschval; prosim, ak najdete nejaku chybu, napiste to sem a ja ho budem priebezne upravoat, nech nam nevznikne zmatok. Ake som kde pouzil vzorce je vidno, ak by ste sa chceli pohrat s hodnotami, da sa stiahnut kopia cez menu - File -> Download.
Par poznamok:


Zlto podfarbene hodnoty by mali sluzit ako vstupne udaje, oranzove su zase vystupy. Ostatne hodnoty sluzia na medzivypocty.
S niektorymi vecami (napriklad pausalne vydavky, pripadne neplatenie poistenia v nezamestnanosti) tam naschval pocitam natvrdo, nech to nie je cele prilis komplikovane.
Kedze som to cele daval dokopy na zaklade roznych internetovych zdrojov, je velka pravdepodobnost, ze som sa pomylil v ktorejkolvek casti. Asi najviac si vsak nie som isty spravnostou pocitania vymeriavacieho zakladu pre odvody.

Vdaka :)