polis1
12.06.06,09:44
ahoj chcem sa spytat ked prihlasujem novú firmu tj je s.r.o a bude aj zamestanavat ake tlacivo treba este vypisat na danovy urad,viem ze to ma byt zo zavislej cinnosti ale ake mam pouzit tlacivo a kde ho najdem.ale zamestnavat bude az od 1.7.2006 kedy to treba poslat.dakujem
Melnick
12.06.06,12:50
Posúvam, lebo tiež hľadám to tlačivo...
Ja som nemala žiadne predpísané tlačivo,iba som napísala,že dňom xy sa stáva yz platiteľom dane zo závislej činnosti a stačilo to.;)
Janka6685
12.06.06,19:32
Ja som nemala žiadne predpísané tlačivo,iba som napísala,že dňom xy sa stáva yz platiteľom dane zo závislej činnosti a stačilo to.;)

Len mne sa zdá, že už som také tlačivo vypisovala. Žeby ho zrušili?
alušik
13.06.06,05:19
Ak sa prihlasuješ na začiatku, pri celkovej prvej registrácii na daňovom úrade, existuje tlačivo, kde zaškrtneš možnosti, na ktoré dane sa registruješ. Inak myslím, že iné tlačivo nie je, ak sa prihlasujete neskôr. Rovnako aj ja, som len listom oznámila, že odo dňa toho a toho sa žiadame zaregistrovať ako platiteľ dane zo závislej činnosti.;)
Janka6685
13.06.06,19:53
Ak sa prihlasuješ na začiatku, pri celkovej prvej registrácii na daňovom úrade, existuje tlačivo, kde zaškrtneš možnosti, na ktoré dane sa registruješ. Inak myslím, že iné tlačivo nie je, ak sa prihlasujete neskôr. Rovnako aj ja, som len listom oznámila, že odo dňa toho a toho sa žiadame zaregistrovať ako platiteľ dane zo závislej činnosti.;)

Ďakujem alušik:) . Opýtam sa priamo na DÚ. Len som chcela mať všetko pripravené, lebo ma tlači čas.

Andrej, na stráke drsr som bola a prehľadala som to tam, no nenašla som nič vhodné.
kattka.c
13.06.06,19:58
ahojte, ja som sa ako zivnostnicka prihlasovala teraz vo februari - teda cerstvo a na DU mi dali niekolko stranove tlacivo na vyplnenie. Takze nieco take existuje. :)
Janka6685
14.06.06,02:39
ahojte, ja som sa ako zivnostnicka prihlasovala teraz vo februari - teda cerstvo a na DU mi dali niekolko stranove tlacivo na vyplnenie. Takze nieco take existuje. :)

Dnes tam idem a potom dám vedieť...
Janka6685
14.06.06,18:42
Tak, ak by to ešte niekoho zaujímalo: na DÚ som povedala, že sa chcem prihlásiť ako zamestnávateľ, pani mi dala papier naklepaný vo worde, kde stačilo vypísať meno, adresu, DIČ, dátum a podpísať sa. To jest vsio.:cool:
kattka.c
14.06.06,20:24
Ked sa nad tym teraz zamyslam, tak to bolo asi to iste tlacivo co spomina alusik. Islo o prvu reg. a tam sa zaskrtavalo aj na ktoru dan sa danovnik registruje.
Podla mojho nazoru ak teda nejde o prvu reg. asi staci aj oznamenie.:rolleyes:
Janka6685
15.06.06,18:02
Ked sa nad tym teraz zamyslam, tak to bolo asi to iste tlacivo co spomina alusik. Islo o prvu reg. a tam sa zaskrtavalo aj na ktoru dan sa danovnik registruje.
Podla mojho nazoru ak teda nejde o prvu reg. asi staci aj oznamenie.:rolleyes:

Presne tak.
Iwett
02.12.09,16:44
Dobrý večer, chcem sa spýtať keďže sú to staršie príspevky, horeuvedené stále platí? Keď FO chce zamestnať zamestnanca, stačí na DU zaslať oznámenie ? Nieje predpísané žiadne tlačivo?
Ďakujem
veronikasad
02.12.09,17:28
Dobrý večer, chcem sa spýtať keďže sú to staršie príspevky, horeuvedené stále platí? Keď FO chce zamestnať zamestnanca, stačí na DU zaslať oznámenie ? Nieje predpísané žiadne tlačivo?
Ďakujem
Na našom DU už majú tlačivo - asi ich vlastná výroba - Žiadosť o doplnenie registrácie o daň zo závislej činnosti.
brikina
22.02.10,13:02
pripojim sa k tejto teme, ak chcem prvykrat zamestnat dohodara od 1.3.2010, staci mi pocas marca odovzdat mnou vyrobenu ziadost o registraciu platitela dane zo ZC?
kedze uz sme platitelmi DPH - nemusime znovu vyplnovat tie siahodlhe tlaciva?