milan74y
12.03.16,21:50
Predal som auto "ako zalohu - sucast ceny" za nove auto kupeneho u dealera jednej znacky v inom okrese.

Nove auto som kupoval u neho ako predajcu tejto znacky. Stare auto som predaval jemu - dal mi cash a tento som pouzil na doplatenie plnej ceny noveho auta.

Problem bol v tom ze neskor som zistil ze dealer to zrejme kupil na seba zrejme ako zivnostnik (aj ked v zmluve je uvedene RC a nie ICO) a ja blbec som mu este aj poslal splnomocnenie na pravne ukony spojene s tymtou autom. Takze okrem toho ma aj auto aj TP maly aj velky. Ja mam len kupno predajnu zmluvu.

Lenze teraz som stale na v TP aj vlastnikom aj drzitelom ja. Aj ked mame podpisanu kupnopredajnu zmluvu. Dotycny vsak nemieni auto prepisat, kym ho nepreda niekomu dalsiemu - tretej osobe. A ja som sa tym padom ocitol v pasci. Jednak koli objektivnej zodpovednosti a jednak koli PZP a KASKO ktore nemozem zrusit.

Existuje nejaky sposob ako napravit tuto moju kolosalnu blbost v slepu doveru predajcu tejto znacky ?

Slepo som mu doveroval a on ma v podstate sladkymi recami zaviedol - nakolko ja som si myslel ze sa to hned aj prepise a bude pokoj.

Poradte prosim co mam robit a ako postupovat dalej aby som nejako zvratil stav veci vo svoj prospech. Pripadne ziskal nejaku paku aby som ho donutil uskutocnit prepis ? Alebo sa aspon nejako vymanit spod objektivnej zodpovednosti a zrusit poistky. Co robit ? Vystavit a zaslat odobratie plnej moci jemu postou na dorucenku a na DI v oboch okresoch ? Pomoze to - aby som ziskal aspon aku taku paku a mohol napr. v najhorsom pripade auto odhlasit od znaciek, alebo ? Komunikacia s nim nie je mozna bohuzial ...

velmi pekne dakujem
jelalim
12.03.16,21:25
Ojazdene auto tam nebude skladovat vecne, podla mna sa do mesiaca preda.