na-ta
13.03.16,08:22
Máte skúsenosti so zdvižno-posuvnými dvermi na šírku 5.5 m, ktoré by boli na dve časti, kde jedna by bola pevná a druhá posuvná. Od známych som počula, že Salamader sú dobré, ale cena je dosť vysoká oproti napr. Slovaktual. Neviem či je v nich veľký rozdiel, čo sa týka kvality alebo ani nie. Ak máte niekto skúsenosti s takýmto formátom a firmami, poradte prosím. Ďakujem za každú radu.
Chobot
13.03.16,13:05
Šírka 5,5 metra rozdelená na 2 časti nie je vôbec problém pre tento typ dverí. Pre takú šírku (predpokladám, že výška bude viac, ako 2 metre), je ale vhodnejší materiál hliníkový profil. Ak by si chcel plast, lepšie by bolo rozdeliť to ešte aj na menšie časti, napr. 2x2 metre pevné a jedno 1,5 metrové posuvné krídlo.

Existujú rôzne profily, plastové aj hliníkové. Vo všeobecnosti sú hliníkové drahšie, ale kvalitnejšie a tvarovo stálejšie. Musíš si obehať pár firiem, čo HS portál vyrába alebo predáva a dať si naceniť konkrétne dvere. NEdá sa povedať, že tento profil je drahší a tento lacnejší. Cenovo sú približne rovnaké, rozdiely sú v pár stovkách EUR. Ale rátaj s dosť veľkou investíciou - tipujem, že v plaste ťa to bude stáť cez 3-3,5 tisíca a v hliníku aj 4-5 tisíc EUR. Ber to len orientačne, záleží od konkrétneho profilu, zasklenia, farby atď.
na-ta
13.03.16,20:28
Najdrahšie sú hliníkové, cenovo až 2x vyššie ako plastové, potom salamander a najlacnejšie slovaktual. Zaráža ma taký veľký cenový rozdiel. Neviem aká je kvalita. , Ako si aj popísal, že najkvalitnejšie sú hliníkové, ale sa mi zdajú veľmi drahé. Keby sa našiel niekto, kto má s týmito značkami skúsenosti, veľmi by som uvítala, lebo to nie je malá investícia, keď to nie je všetko čo budeme potrebovať.
Ale aj tak veľmi ďakujem za radu.
Chobot
13.03.16,21:17
To sa nedá tak povedať, že najdrahšie hliníkové potom salamander...

AJ medzi hliníkovými sú rozdiely v cenách. Ale hliníkové nie sú 2x drahšie, ako plastové.

Ja som nedávno vyberal dodávateľa na okná. Jedno mám HST posuvné s rozmermi 3,6x2,3 m. Ponuky som mal nasledovné:

Plast:
- SLovaktual - 2187
- Salamander - 2803
- Oknoplast - 3381
- Kalypso - 2857
- Rehau - 2985
- Incon - 2560
- firma Oligo - 3098

Hliník:
- ALiplast Ultraglide - 3582,11
- ALiplast Ultraglide (od inej firmy) - 3237
- Aluproof MB77HS - 3982
- Incon - 3866

Pri väčších rozmeroch a za určitých okolností (napr. tmavé dekory rámu na južnej a západnej strane) je istejšie voliť hliníkové, lebo plastové nie sú rozmerovo stabilné.
na-ta
14.03.16,15:04
Každý používa iné systémy. Neviem aký je rozdiel medzi pri plaste ponúkajú: HST, Salamander StreamLine, SABE, TROCAL 88 PLUS
a pri hliníku: Heroal 77, Aluprof MB-77HS
Nerozumiete sa tomu, či mam na to prihliadať, alebo to je nepodstatné?