kuravesele
13.03.16,09:43
Vie mi niekto povedať z fotiek či priložený sekretár na fotke a skrine je predajný, a koľko by to mohlo mať tak hodnotu, ak by bol predajný?

Sekretár má okolo 100 rokov , skrine neviem koľko majú.
Katy a R
13.03.16,08:59
priložím pre info - http://www.eantik.sk/kategoria/20/nabytok-a-doplnky/20-storocie/
ja by som laicky tipovala, že ide o 50-te roky min storočia (máme podobné)
buchač
13.03.16,09:10
Hodnota je taká, na akú si ju predajca, respektíve kupujúci cení...

Poviem Ti ale asi aj takto.
Sekretár MOŽNO predáš (záleží od stavu), ale silno pochybujem. Pozri sa na Bazoš, uvidíš, v akých cifrách sa to tam pohybuje.

P.S.:
...vieš, ako dobre sa s tým vysušeným drevom zakladá oheň v krbe ... ???
;) :D :D :D
arizona
13.03.16,09:49
Ano,je predajny,ale necakaj ziaden zazrak. Takychto nabytkov je v obehu vela.
Dnes su v mode rozne stare styly zariadovania a obnovovania starych veci. Zaujemcovia taketo stare kredence a nabytky kupuju. Ceny sa pohybuju podla stavu nabytku v par desiatkach eur.

Ja sa prihovaram za to,aby si radsej za menej ponukla niekomu,kto ten nabytok zachova,ako spalit v krbe. To by bola skoda.
Bud ponukni cez bazere na nete,alebo pozri nejake skupiny na FB. Napr. Burza starych veci,alebo Vypratavame dom po starych rodicoch. Tam najdes aj ceny,za kolko sa veci ponukaju,ci kupuju
buchač
13.03.16,10:21
Hm..

Tie skupiny sú poväčšinou uzatvorené.
Tí (poniektorí - doslova debili) už nevedia, čo by za staré rárohy pýtali.

Spomínaš kredence...tie áno, tie idú....ale tie sekretáre nie.
kuravesele
13.03.16,10:24
áno Arizona presne, aj my to chceme radšej predať za málo ako to spáliť, poprípade darovať... Búchač od teba som iný názor ani nečakala...
buchač
13.03.16,10:35
kuravesele (Dnes 12:24) áno Arizona presne, aj my to chceme radšej predať za málo ako to spáliť, poprípade darovať... Búchač od teba som iný názor ani nečakala...
=========================
Never dojmom....pýtaj sa na skúsenosti.
Takže inak.

Kúpil som chalupu. Bol tam aj podobný nábytok. Ani cigáni ho nechceli...
Svokra mala tiež niečo podobné. Myslíš, že ako skončil.
-----------------------------------
Aj inak. Niekto by aj prijal ako dar. No taký si nemá to ako odviezť ? Ba dokonca je z iného mesta.
Odvezieš mu to ? ...a zadarmo ???
-------------------------------------
Ach jo....kurááátenko moje...Ty sa len uč aj naďalej...a porádno.
Nevenuj sa len účtovníctvu...život je aj o iných aspektoch...;)
lujza.j
13.03.16,10:41
Ja by som darovala za odvoz....
buchač
13.03.16,11:30
Že jaká dobrosrdečná...;) :D :D :D :D :D
Chobot
13.03.16,11:48
Presne taký mal aj môj dedo, kým žil. Skriňa je teraz v garáži, sekretár ani neviem kde skončil, myslím, že ho naši rozobrali a drevá majú niekde v šope. To bol tuctový nábytok zo začiatku minulého storočia. Taký mala skoro každá druhá domácnosť. To nie je masív, ale to je vyrobené z laťovky. Môžeš skúsiť predať na inzerát, ale veľa za to nečakaj. Väčšinou to pnúkajú za odvoz alebo za symbolickú cenu:

https://www.google.sk/search?q=pred%C3%A1m+star%C3%BD+sekret%C3%A1r&safe=off&rlz=1C1SAVI_enSK546SK546&espv=2&biw=1600&bih=855&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjnmavb2L3LAhWGj3IKHWhmDYMQ_AUIBigB&dpr=0.9#imgrc=_

Starožitnosti sú nábytky, ktoré majú 200 a viac rokov, alebo sú ručnej výroby. Toto bol nábytok pre nižšiu vrstvu.
kuravesele
13.03.16,12:19
Búchač...práve preto som sa to opýtala tu, aby som mala o tom ako taký prehľad...nakoľko ak to dáme "určitej" skupine nášho obyvateľstva...tak to viac menej pôjde aj tak hore komínom...nie u nás ale u nich...:D
buchač
13.03.16,12:30
Odvoz je zvyčajne vyslovene účelový.

Ide totiž aj o to, že tento druh nábytku je solídne ťažký a to aj napriek tomu, že je to tá spomínaná laťovka potiahnutá dyhou rôzneho druhu, ktorý napodobňuje drevo prírodného charakteru. Ide väčšinou o orech a čerešňu.

Druhá stránka je aj to, že manipulácia je o trte...a ak je nutné sťahovanie v starších budovách, kde nie je výťah ? Nuž je potrebná určitá demontáž poniektorých dielov...

Jedno s druhým ?

Darca s tým nemá absolútne žiaden problém...obdarovaný v konečnom dôsledku vynaloží svoj čas, námahu a aj náklady na dopravu navnivoč.

Darmo sa kuraveselé rozčuľuje...len aby nebolo potom kurasmutné.
lujza.j
13.03.16,12:55
Jaj tak predam to za 10 korun...:eek::D...ved nato mega auto a mega partia chalaňov...ved tazke ako fras....kazdy mal v rodine taky nabytok....ja ked som sa chcela zbavit skrin...ktore sa dali realne predat za ine koruny...tesila som,ze si ich zadara zobrala kamoska od decka....buchy ja nie som hamižna...za kazdu cenu:Dvies,ze ani pojazdne auto som nepredavala....