8peter
14.03.16,08:29
Ahojte, potrebujem urgentne riešiť situáciu pri prerábke môjho domu. Pozrite prosím na fotku. Tam ako sú tie dosky, bola kedysi podlaha hornej miestnosti. Včera sme ju zvalili. Horná miestnosť mala výšku 1,8m a spodna 3,5m. Chcem aby spodna aj vrchna miestnosť mala standardnu vysku (cca 2,2m). Plocha miestnosti je 4x10m (viď foto miestnosť 113) Preklady po pravej a lavej steny sú drevené (tam ako je na fotke ta neonka). Neviem ako to najidealnejsie spravit. Platňa alebo, hranoly s osb doskami alebo som pocul ze su nejake modulove suche platne. Co myslíte?
Po druhe. :-) Na pôdoryse by som chcel vyburat tie zaznacene priecky medzi miestnosťami 112, 113 a 119. Myslíte, že môžem? Nie že sa mi zrúti stavba :-) Ked si všimnete v 113 sú bodkociarkovými kótami vyznacene preklady a I profily. I-ckami sú podopreté asi hranoly.

Prosím len k veci, ďakujem :-)
chandler
14.03.16,07:46
videl som tu uz riesit hocico, ale Ty si ich vsetkych prekonal :) tvoja odvaha a absolutna dovera k internetu je obdivuhodna :)

k veci. 450mm steny nie su priecky a urcite ich nemozes vyburat :)

zvysok som podla tvojho popisu nepochopil. a nepochopi to nikto. je mi to strasne luto, ale spravna je ta uplne posledna moznost co ta napadla. budes tam naozaj musiet zavolat odbornika.
Dáša_
14.03.16,07:48
Ja teda nei som odborník, ale nemal by toto vidieť a prepočítať statik?
Chobot
14.03.16,07:56
Ja ti dám len 2 otázky k veci:

Máš projekt?

Máš stavebné povolenie?

To všetko by malo byť v projekte.

A pár poznámok:
- štandardná výška pre obytné domy nie je 2,2 metra, ako sa mylne domnievaš, ale 2,4 pre prízemie a 2,3 pre podkrovie.
- píšeš o tvojom dome - myslíš tým rodinný? Lebo podľa pôdorysu to bude asi nejaký nebytový priestor. Máš to preklasifikované na obytný priestor?