jurajko11
14.03.16,10:00
V roku 2015 som sa s manželkou rozviedol ale stále žijeme v jednej domácnosti a spoločne živíme svoje dve deti. Do rozvodu som si DB uplatňoval ja. Teraz po rozvode nemáme žiadnu dohodu a viem že ex má nárok na DB ako prvá v poradí. No môj problém je v tom, že neviem čo mám uviesť do kolonky daňového priznania, ohľadne uplatňovania si DB. Ex som sa pýtal, či si uplatňovala DB ale odmieta mi oznámiť či a koľko si uplatnila na rok 2015. Ako mám postupovať? Ked nechcem aby DB neprepadol ex stále vyhlasuje, že mi neposkytne žiadnu informáciu. Ďakujem
Chrusťa
16.03.16,08:28
s tým ti teda neporadíme. nárok na DB má len jeden z rodičov je to na dohode vás dvoch. Odporúčam sa vám v tomto smere dohodnúť a porozprávať, lebo bolo by škoda, keby vám peniaze "prepadli" pre ješitnosť
kn-alka
16.03.16,08:34
Nárok na DB je po vzájomnej dohode.

Ešte existuje možnosť podať DP s uplatnením DB, ak si ho uplatnila aj manželka, DÚ zistí chybu a vyzve na opravu. Za podanie dodatočného DP žiadne sankcie nie sú.
veronikasad
16.03.16,10:42
komu zveril súd deti do výchovy ?
FilipG.
16.03.16,11:00
ked som si chcela uplatniť daňový bonus,musela som mať potvrdenie z účtarne od môjho ex o zrušení ukončenia poberania daňového bonusu,presne vám to povie vaša mzdová účtovníčka
ivka70
16.03.16,11:03
To je poziadavka niektorych mzdarok, ktora nema oporu v zakone. Zial, su mzdarky, ktore to vyzaduju a bez toho DB odmietnu vyplacat, aj ked protipravne.
kn-alka
16.03.16,11:05
nárok na poberanie DB sa eviduje vo vyhlásení, zodpovedá za to zamestnanec, žiadne iné potvrdenie sa nepodáva
AdrianaA
21.03.16,10:12
A ako je to, keď si uplatňoval DB manžel za 5 mesiacov.Rozviazal pracovný pomer. Mal zdaň.príjem nad 2280,- . Od 6-12 si uplatňujem ja . Je to v poriadku alebo aj v tomto prípade si môže uplatniť len manžel, keď si začal uplatňovať?