martin2012
14.03.16,10:23
Mám nápad na vecičku ktorá by sa mohla zisť v každej domácnosti. Vecička na dennodenne používanie. Na trhu u nás a myslím aj vo svete nieje aj keď je to úplne jednoduchá vec. Premýšľal som si to už dať patentovať ale absolútne netuším ako to v týchto veciach chodí. Preto ponúkam alebo hľadám nejakého podnikateľa že sa toho ujme a nejak sa dohodneme.
jslancik
14.03.16,09:28
žeby to nevymysleli číňania a ani poliaci? podľa mňa na aliexprese nájdeš svoj nápad za 50c :D
buchač
14.03.16,09:45
Hm...nie som síce podnikateľ
ALE
Najprv by si si mal prelúskať net...a poriadne ohľadom používania danej vecičky v domácnosti.
Doporučujem vyhľadávanie - zadávanie patričných výrazov v angličtine.

Nejdem a ani Ťa nechcem zastaviť v rozlete, no ak si Ty myslíš, že daný produkt u nás a aj vo svete neexistuje, to ešte neznamená, že sa nevyskytuje. Kľudne môže ísť o niečo podobné, no pod iným názvom.
Vravím z vlastnej skúsenosti, nakoľko som už niečo konkrétne hľadal (existovalo to), no zlé výrazy spôsobili to, že moja snaha sa v konečnom dôsledku predlžila...

Patentovanie je už iná káva.
Ak si chceš niečo patentovať u nás, tak musíš vedieť ako na to a musíš mať na to patentovanie aj financie...čítaj viac o tejto problematike
https://www.google.sk/search?client=opera&q=patent+poplatky&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

Ak by si sa chcel realizovať v zahraničí, tak musíš mať solídne nabitý účet...a ani to nezaručí, že patent - výrobok sa neobjaví pod iným názvom ako fejk na Aliexprese, čo spomína jslancik.....a v neporovnateľne nižšej cene.

Aby to bolo nejak zaujímavé pre podnikateľa, to by muselo ísť o dosť prevratnejšiu vecičku, aby sa ňou vôbec zaoberal a nie ešte aj investoval...ono biznys nie je vždy byzňis...;)
misomiso
14.03.16,09:50
Budes mat problem. Uplne typicky problem, aky riesia vsetci podobni vynalezci, teda: ako ponukat konkretny napad bez toho, aby ta prvy "investor" on okradol.
martin2012
14.03.16,10:24
Presne to je ten problém. Dal by som si vecičku niekde vyrobiť ale následne by mi ju ukradli. Ďalšia vec je že koľko si zarobil na svojom nápade človek čo vymyslel medzi zubnú kefku, lebo sa jedna síce o úplne inú vec ale dala by sa k nej prirovnať v používaniu v domácnosti. Neviem ani kde sa odpichnúť tak premýšľam že by som tu myšlienku niekam posunul a dúfal že mi z toho aspoň niečo kvapne :D
Chobot
14.03.16,10:26
Skús to sám začať vyrábať alebo si skús zohnať na to financie v rámci nejakého startup programu.
profesional
14.03.16,12:01
Mám pre teba informáciu, ktorá ťa možno prekvapí:

Svet s najväčšou pravdepodobnosťou nečaká iba na teba a tvoj nápad. Je to kruté, ale je to tak. Nemáš dôvod báť sa zverejni´t svoj nápad z veľmi jednoduchého dôvodu:

Sú len 2 skupiny ľudí z hľadiska schopnosti podnikať:
1. Tí čo vedia ako na to a majú dostatok svojich nápadov a príležitostí a nemajú dosť času ani na to aby zrealizovali všetky svoje myšlienky, čiže tvoj nápad nepotrebujú, hoc by ho povedzme okopírovať dokázali, lenže na to nie sú odkázaní.
2. Neschopáci, ktorým aj keby si položil pred nos hrudu zlata tak nebudú vedieť čo s ňou.

Je to síce kruté, ale je to tak. Tí čo by vedeli tvoj nápad použiť pre seba na to nie sú odkázaní a tí ďalší nemajú šancu to okopírovať. Každú chvíľu sa tu nájde niekto, kto chce predať nápad.. Môžem ti povedať, že nápady nikto nekupuje.. Nie sme na to odkázaní Máme dosť svojich..
misomiso
14.03.16,14:40
Bohuzial, medzi tymito dvoma skupinami sa predsa len pohybuje skupina spekulantov, ktori striehnu na cudzie napady. Nam sa dokonca pokusal ukradnut nas napad lider svetoveho trhu, a to po tom, co sme s nim prisli na trh. Nastastie mu to nevyslo a sam priznal, ze ho tato kauza znacne poskodila...

Nie kazda renomovana spolocnost je totiz renomovana preto, ze naozaj robi intenzivny vyskum a vyvoj. Su aj renomovane spolocnosti, ktore uz rezignovali na vyvoj a ziju z pozicie znacky na trhu. Ti potom nepohrdnu cudzim napadom, bohuzial.
jopoo
16.03.16,22:53
No ja by som to určite vyskúšal dať nejakému grafikovi spracovať, nejaké propagačné bannery a podobne. A potom by som to skúsil dať na hithit.com (www.hithit.com) alebo na kickstarter.com (www.kickstarter.com).

Uvidíš aký bude o to záujem, a či bude. Ľudia ti už posielajú vopred peniaze (aj na výrobu, aj za produkt) :)
misomiso
17.03.16,09:10
Lenze tam to mozes vesat iba v pripade, ze to mas patentovane :-)