nikulincek
14.03.16,11:42
Chcela by som všetko zmeniť na jeden krat, ale neviem či sa to dá/ môže.Stratili sa mi doklady čiže peňaženka celá cez tyždeň. ale v sobotu mi ju policajti doniesli aj s Op a všetkými ostatnými vecami ...len op som dala zrušiť na policií cez tyždeň. Tak by som chcela už jedným vrzom vybaviť aj zmenu trvalého pobytu a aj novy op , len neviem či sa možem na obci prihlasiť ked mam len papier od policajtov a starym op ktory mi vratili a ked sa bude dat ci mozem na policii dat uz novy trvaly pobyt na op mam z toho zmatok . Ďakujem
fortunka
14.03.16,10:55
Opytaj sa na obci, mne vystavili iba papierik o zmene TP a nic im nebolo na to treba (ale vedeli o koho ide, v obci nas nie je vela novych, mala som so sebou aj RL ak by naaahodou daco, aj OP a nic nechceli).. na policii pri ziadosti o novy OP papier o zmene TP predlozis a zapisu ti tam novy.
profesional
14.03.16,12:03
Dá a to. Právo resp. povinnosť nahlásiť zmenu trvalého pobytu nemá nč s platnosťou resp. existenciou občianskeho preukazu. Som občan SR, ale s trvalým pobytom v zahraničí. Takže nemám slovenský občiansky preukaz. Ale ak by sa mi zmenil trvalý pobyt, musel by som to Ministerstvu vnútra SR nahlásiť.