Emik27
14.03.16,13:22
Dobrý deň,
prosím o radu.. Zamestnanec bol vyslaný na práce do Rakúska.. Z uvedeného dôvodu sa mu k pracovnej zmluve urobil dodatok, kde sa s účinnosťou od 16.2.2016 menilo miesto výkonu práce: Rakúsko, mzdové podmienky - počas trvania vyslania má nárok na rakúsku minimálnu mzdu.. Ide o stavebné práce.. Vzhľadom na to, že niektoré dni pršalo, tak zamestnanec do Rakúska nešiel, ale pracoval na Slovensku. Prosím Vás, ako mu mám zaplatiť túto prácu na Slovensku? Predpokladám, že rakúskou mzdou, ako je dohodnuté v dodatku k pracovnej zmluve, však?

Ďakujem za každý názor a radu!

Prosím, neporadí niekto?
ivka70
14.03.16,18:30
Ak ma miesto vykonu prace Rakusko, postupujes podla rakuskych zakonov.
Nerozumiem, preco ste menili miesto vykonu prace a nevyslali ho len na pracovnu cestu.
Na Slovensku by islo o prekazku v praci na strane zamestnavatela platenu priemernou mzdou, keby na SK nepracoval.
Toto vyzera na take obchadzanie zakonov, ze az, neviem, ci vam to nejaka kontrola "zozerie"
V podstate, ak ma zamestnanec miesto vykonu prace Rakusko, tak praca na Slovensku bola pre neho pracovnou cestou s narokom na rakusku mzdu + stravne pre SK podla rakuskych zakonov.
Emik27
14.03.16,18:37
V žiadnom prípade sme zákony neobchádzali.. Postupovali sme v zmysle Zákonníka práce, kde je uvedené, že zamestnanca možno vyslať na základe písomnej dohody, ktorá obsahuje minimálne tieto informácie:
- deň začatia a skončenia vyslania,
- druh práce počas vyslania,
- miesto výkonu práce počas vyslania,
- mzdové podmienky počas vyslania.
Miesto výkonu práce sme mu dali miesto, kde sa práca skutočne vykonávala, teda Rakúsko, ale pravidelné pracovisko má trvalé bydlisko (nakoľko je stavbár), takže cestovné náhrady sa mu vyplácajú.
Takto by to malo byť správne, nie?