sam3
14.03.16,14:57
Mame zopar zam-cov ktori dosatvaju fin.prispevok, nakolko niekedy pred sto rokmi doniesli potvrdenie od lekara, ze by sa nemali stravovat v zavodnej jedalni.
ja ako nova to chcem nastavit, aby kazdym rokom sa potvrdenie od lekara nosilo nove, ze stale nepominul dovod, ktory im brani sa zavodne stravovat.
Myslite, ze by nato mala byt vytvorena taktiez nejaka procedura, instrukcia? ak ano, nemate nieco take?
jedna zamestnankyna ma ignoruje aj ked som ju uz 2x mailom ziadala o nove potvrdenie, teda potrebujem si s tym nejako poradit....
Dakujem.
karakul
14.03.16,15:32
neviem, neviem, ale mám zmiešané pocity... prehnaná iniciatíva je niekedy tiež na rovnakú škodu, ako žiadna...

napr. platnosť zdravotnej spôsobilosti vodiča (amatéra) nad 65 rokov je 5 rokov, zdravotný preukaz v potravinárstve platí na dobu neurčitú, ale ako zamestnanec potravinárskej prevádzky je povinnosť absolvovať pravidelne lekárske prehliadky raz za dva roky.... a pod.

ak chcete bazírovať na tomto, zakotvite aj za akých podmienok, napr. aj to, že im preplatíte deň strávený u lekára, cenu ktorú zaplatil zamestnanec odbornému lekárovi (lebo potvrdenie nie je zdarma), a podobne...

osobne o diagnóz, ktoré sú nemenné (neliečiteľné), by som vôbec netrval na nových potvrdeniach, u ostatných (prechodných stavoch) možno raz za 5 rokov....

ale ak mám potvrdenie, načo by som si privyrábal prácu a povinnosti, keď to nie je žiadnom predpise zakotvené (aspoň o tom neviem).