val.c
14.03.16,15:07
Môj syn bude mať 25.3. tohto roku 18 rokov a navštevuje 3.ročník strednej školy. Jeho otec avizoval, že výživné, ktoré doposiaľ zasiela mne na účet, bude od apríla zasielať na účet synovi. Dozvedela som sa to iba cez syna.
Je možné, aby tak urobil bez toho, aby požiadal súd o zmenu? On to považuje za vybavenú vec, nenamáhal sa mi to oznámiť priamo.
Syn býva so mnou v spoločnej domácnosti, som doposiaľ jeho zákonný zástupca.

Ďakujem za odpovede

Marcela
veronikasad
14.03.16,14:10
v čom je problém ? Syn si chce nechať výživné ako vreckové ?
val.c
14.03.16,14:25
Myslím, že si to takto v prvom momente predstavoval....kým som mu neozrejmila situáciu, t.j. jeho prispievanie na bývanie, stravu, hyg,potreby...atď.samozrejme všetko na polovicu, keďže aj ja ako matka mám voči nemu vyživovaciu povinnosť.
Predpokladala som však, že stále platí posledné súdne rozhodnutie, až kým synov otec nepožiada súdnou cestou zmenu v platení výživného (adresáta).
Môj manžel platí výživné na syna z prvého manželstva aj pol roka po jeho 18 narodeninách k rukám matky, nakoľko tá by mohla zneužiť to, že peniaze prichádzajú na účet synovi a nie jej. Mali sme už vážne komplikácie v súvislosti s výživným aj s rozhodnutiami súdu, preto sa manžel oprávnene obáva možných komplikácií.
Ja osobne by som otcovi môjho syna komplikácie nerobila a robiť nebudem, keď začne od apríla tieto peniaze zasielať synovi, ale predpokladala som, že existuje nejaký oficiálny postup.
arizona
14.03.16,14:26
On nechce prestat plati,ale chce posielat na ucet synovi,nie matke
veronikasad
14.03.16,14:36
val.c
14.03.16,15:00
ďakujem :)