marekBA
03.11.04,15:40
Rád by som sa opýtal, či môže mať jedna sro-čka dve firmy. Uvediem príklad. Megataxi s.r.o. je v podstate firma Mega and Taxi s vlastnym logom a prevadzkuje činnosť taxikov na uzemi Banskej Bystrice. Ja ako konateľ firmy som sa rozhodol podnikať aj s výrobkami z dreva, ktoré by som chcel predávať pod značkou-firmou Woodstyle s vlastnym logom a predajňou. V podstate by išlo o sesterskú spoločnosť Mega and Taxi so spoločným majiteľom Megataxi s.r.o. Je taketo niečo možné? Ako to je v praxi? Čo uviesť napríklad na vizitke? sídlo sročky spolu s názvom, alebo len nazov "druhej" firmy "Woodstyle"? Ďakujem za odborny pohlad a nazor.
ekin
03.11.04,19:03
ak chces zalozit dve s.r.o., tak máš 2 - kazdá so samost.zápisom, činnosťou, a teda aj na vizitkach máš označenie firmy..jednej, jedinej, aby si mohol pouzit tú vizitku, ktoru prave potrebujes
ak chces vizitkou oznamiť, ze mas 2 s.r.o. a kazda ma inu cinnost - tak by si mohol pouzit obojstrannu tlač
- ak sa jedna iba o vizitky, a nie o ekonomicke zalezitosti
- ak sa jedná o to, ze by si chcel mat jednu s.r.o. s dvoma predmetmi podnikania, ani to nie je problem
- ak vsak chces jednu s.r.o s dvoma názvami, tu už tuším problémy... vtedy by som radsej odporúcala univerzal. nazov s.r.o. a zda sa mi, ze názov predajne nemusí byť totožný s výpisom z registra..ale v tom uz nie som celkom doma
bryan
22.02.06,13:26
ak chces zalozit dve s.r.o., tak máš 2 - kazdá so samost.zápisom, činnosťou, a teda aj na vizitkach máš označenie firmy..jednej, jedinej, aby si mohol pouzit tú vizitku, ktoru prave potrebujes
ak chces vizitkou oznamiť, ze mas 2 s.r.o. a kazda ma inu cinnost - tak by si mohol pouzit obojstrannu tlač
- ak sa jedna iba o vizitky, a nie o ekonomicke zalezitosti
- ak sa jedná o to, ze by si chcel mat jednu s.r.o. s dvoma predmetmi podnikania, ani to nie je problem
- ak vsak chces jednu s.r.o s dvoma názvami, tu už tuším problémy... vtedy by som radsej odporúcala univerzal. nazov s.r.o. a zda sa mi, ze názov predajne nemusí byť totožný s výpisom z registra..ale v tom uz nie som celkom doma
Obojstrannu tlac vizitiek nedoporucujem, je to v rozpore so spolocenskym protokolom. Pouzivaju sa jednostranne vizitky.
bryan
22.02.06,13:29
V jednej sro mozes mat dve prevadzky - ale nie dve firmy. Firma je samostatny pravny subjekt. Prevadzka alebo niekedy nazyvane aj odstepny zavod je bezny sposob. Dokonca moze odstepny zavod mat aj vlastnu agendu,presne podmienky vedenia agendy pre o.z. nepoznam.
Co sa tyka obchodnych znaciek, to je v poriadku, jedna firma moze prevadzkovat aj niekolko obchodov s roznymi znackami (nadpismi alebo logami), prevadzkovatelom takychto obchodov/prevadzok je casto jedna firma.
ricardoz
04.08.11,15:42
:) mesuge
Economic
04.08.11,17:04
Rád by som sa opýtal, či môže mať jedna sro-čka dve firmy. Uvediem príklad. Megataxi s.r.o. je v podstate firma Mega and Taxi s vlastnym logom a prevadzkuje činnosť taxikov na uzemi Banskej Bystrice. Ja ako konateľ firmy som sa rozhodol podnikať aj s výrobkami z dreva, ktoré by som chcel predávať pod značkou-firmou Woodstyle s vlastnym logom a predajňou. V podstate by išlo o sesterskú spoločnosť Mega and Taxi so spoločným majiteľom Megataxi s.r.o. Je taketo niečo možné? Ako to je v praxi? Čo uviesť napríklad na vizitke? sídlo sročky spolu s názvom, alebo len nazov "druhej" firmy "Woodstyle"? Ďakujem za odborny pohlad a nazor.


Jedna spoločnosť môže podnikať vo viacerých predmetoch podnikania aj s viacerými značkami. Môže mať urobené rôzne prevádzky, ba aj viac. Dá sa to aj účtovne krásne členiť analytikou.
Jedna sro môže mať dokonca aj dvoch spoločníkov - dve právnické osoby, ak je treba. Danú problematiku doporučujem doriešiť a poradiť sa s ekonómkou a účtovníčkou.
zalobaba
04.08.11,17:14
Obojstrannu tlac vizitiek nedoporucujem, je to v rozpore so spolocenskym protokolom. Pouzivaju sa jednostranne vizitky.

Spoločenský protokol neexistuje..... je iba diplomatický protokol a spoločenská etiketa a sú to dve rozdielne veci.....:D
RemyZet
13.04.16,08:36
Ahoj. Uvediem príklad, lebo neviem či som to správne pochopil.
Firma Gumkáč s.r.o. predáva gumy na auta (Majiteľ : Adam)
jeho brat Marcel, kt. je uňho zamestnaný, by chcel autá prezúvať pod názvom MACO. (rovnaké sídlo)
- je treba zakladať novú SRO / živnosť alebo sa dá len rozšíriť sro o tieto služby?
- MACO by mal zvlášť vizitky pod svojou značkou, no pri fakturácií by asi musela byť spomenutá sro Gumkáč ... Nie?

Ďakujem
Dav
13.04.16,09:01
Nie. Môžu byť vizitky Gumkáč, s.r.o., servisný technik Maco - prezúvanie. Fakturácia Gumkáč, s.r.o. Fakturujeme Vám prezutie xx €.