cubatour
13.06.06,09:35
Ahojte, pri cestovaní do spomínaného Franzúzska / cez Rakúsko, Taliansko / mi stačí OP alebo musím mať aj pas? Pretože sa mi zmenilo meno, OP a vodičák mám na nové meno, ale pas mám stále na staré meno ... Mám teda vybavovať aj nový pas? Poraďte... :rolleyes:
Chobot
13.06.06,08:37
Ahojte, pri cestovaní do spomínaného Franzúzska / cez Rakúsko, Taliansko / mi stačí OP alebo musím mať aj pas? Pretože sa mi zmenilo meno, OP a vodičák mám na nové meno, ale pas mám stále na staré meno ... Mám teda vybavovať aj nový pas? Poraďte... :rolleyes:

V rámci EU by mala postačovať ID karta a myslím, že v týchto krajinách ju plne akceptujú pri prechode hranicou.

Pas by si si mala aj tak dať vybaviť nový, lebo ten Tvoj je už neplatný - § 12 zákona o cestovných dokladoch:

Cestovný doklad je neplatný, ak

a) uplynula doba jeho platnosti,
b) bol poškodený tak, že zápisy v ňom sú nečitateľné alebo je porušená jeho celistvosť,
c) obsahuje neplatné alebo nesprávne údaje, alebo neoprávnene vykonané zmeny,

A ten Tvoj obsahuje neplatné meno.
jasha
12.07.06,13:52
U nas na pasovom oddeleni je vyveseny zoznam krajin kde je mozne cestovat bez pasu na OP. Skus pozriet u Vas na pasovom. ja som uz minuly rok cestovala autom do Francuzska na OP. Stastnu cestu.
Viera123
12.07.06,14:18
U nas na pasovom oddeleni je vyveseny zoznam krajin kde je mozne cestovat bez pasu na OP. Skus pozriet u Vas na pasovom. ja som uz minuly rok cestovala autom do Francuzska na OP. Stastnu cestu.
No myslím si, že sme jeden štát, takže pokiaľ je to u vás tak, musí to byť aj v rámci celého Slovenska :-). Alebo že by sme boli štát v štáte? :D
Orim
14.07.06,20:12
Moj sused od 1.5.2005 začal provokovať s občianskym. Všade mu to prešlo v pohode. Robil šoféra a jazdil po celej zapadnej európe. Najviac si jeho OP prezerali policajti vo Francúzsku. Ale nerobili mu žiadne potieže.