krhlicka
14.03.16,22:26
Xanti
14.03.16,21:40
Ide o tehlovú stavbu? Alebo panel? A tá stena pred kúpelkou to je čo ako? aký má zmysel a úžitok?
Mária27
15.03.16,05:29
Do haly daj gauč, fotely, stolíky, televízor, nejaké vitrínky - a máš to
ivka70
15.03.16,05:34
Do spalne natiahnut vodu a odpady smerom zo sachty, urobit v nej obyvacku s kuchynskym kutom a z kuchyne samostatnu izbu.
jslancik
15.03.16,05:35
Vsimla si si tych 7 dveri po celom obvode haly? :)
buchač
15.03.16,05:58
Ako mozem zmenit dispozíciu 2 izboveho bytu na 3 izbovy?

Výmenou bytov.
Predať 2ku a kúpiť 3ku.

ALE tu ide asi o niečo iné.

Nekupovať 2ku ... lebo súdiac podľa reklamy realitnej spoločnosti ide o zvažovanie nad kúpou bytu a jeho následnú prestavbu. Viď inzerát.
http://www.evasreal.sk/predaj-2-izbbyt-blumentalska-ul-318701

Dať 150 litrov a následne robiť v podstate komplet rekonštrukciu ? Nie príliš orechové.
Mária27
15.03.16,06:22
dcéra to má tak ako píšem - aj tie dvere
fortunka
15.03.16,07:06
Ja by som z obyvacky urobila spalen, dvere satnika prerobila na tu stranu do spalne a tym by zmizli jedny dvere...tu predstenu ak nie je nejaka nosna by som zrusila alebo urobila iba jedni dvere a tym by sa schovali komplet 3 dvere a nerusili by.. na co dve... a z haly by bola obyvacka ako vysita s max. 5timi dverami... ale napr. na tu predelovaciu stenu by boli fajn nejake zasuvacky do steny. Skoda 17m2 na halu :) Kvoli oknam by som nemenila velke izby na mensie, alebo nebodaj kuchynu do haly a z kuchyne izba (aj to by slo..) ...

Mozno aj kuchynu by som otvorila, lebo je malicka. Spajza je tam odveci malicka, daleko od kuchyne... to by bol skor sklad.
krhlicka
15.03.16,11:21
Presne tak, vdaka za nazor.
krhlicka
15.03.16,11:22
Tehla.
krhlicka
15.03.16,11:23
Ano, aj nad touto moznostou som uvazovala, len neviem, ci by to nebolo velmi tmave na obyvacku.
Mária27
15.03.16,11:25
dvere s matným sklom aj led
fortunka
15.03.16,11:27
No ja by som do toho sla ak by sa mi pacila lokalita a byt ;) A mala by som na to samozrejme financie :D Mne sa stare byty pacia :D Mna prave tento neoslovil vobec, je iba na 1. poschodi, co mne prekaza :)
krhlicka
15.03.16,11:44
Dakujem, aj takto som premyslala, ze by sa dalo ziskat z kuchyne svetlo pre halo-obyvacku.Kuchyna mi pripada malicka na izbu.
krhlicka
15.03.16,11:49
Dakujem, tato moznost sa mi pozdava najviac, sice by izbicka bola mensia, ale sikovny dizajner by si s tym mohol poradit.
ivka70
15.03.16,12:36
preco si zrusila ten obrazok? takto odpoved vyzeraju o nicom :( esteze je to v buchacovom linku
sito
15.03.16,14:25
m2 nepustia!
Xanti
15.03.16,14:40
Sorry ja som narátala 74 či 77 m2 ... a ty napíšeš že nepustia m2?

Klobúk dole, bývam v 3 izb. byte čo má rozholu 60m2 ..
mareko
15.03.16,14:43
:) podobne
sito
15.03.16,16:44
Xanti, vraj zmizol obrázok? Už je to tu ako Bermundský trojuholník. Mizne a mizne to tu, ako lonský sneh. No nech!

Tiež bývam v 60,63 m2 + lodžia. V dome 28 takých bytov, 14 ľavých, 14 pravých. Ja ten pravý. Všetky majú chodbu, kuchyňu, obývačku, WC, kúpeľňu a dve izby. A ja, mám aj šatník, odkladací priestor a aj špajzu. Ale, metre štvorcové, nepustia. Stále ich mám len 60,63 m2.

Chcel som napísať m3. No to by zasa bolo, že čo to to sito zasa ...? Videl som miestnosť asi 4 x 4 m2, ale krát 3. Kočkodan 2 x 2 m2 vo výške asi 1,95 m, takže obývačka, spálňa aj kuchyňa. Tiež dvojizbový jedna izba dvoje dvere, jedno okno prehradená nábytkom do výšky asi 0,5 m od stropu. Dalo by sa aj priečkou, ale úplne bez denného svetla. Takže m2, m3 nepustia! Fantázia ...
Kabaka123
15.03.16,16:59
ja som ti m2 pochopila... raz keď máš určítú plochu.... tak ju nezväčšíš...
Xanti
15.03.16,18:41
Sito, vieš podľa mňa je to pekný priestor. Len to chce kus odvahy a veľa prachov.
A ked kamoška jednotku prerobila na dvojku temer .. s tým že spojila obývačku s kuchynou, a z kuchyne spravila spálňu .. tak byt predala len sa zaprášilo za ním ako za teplým rožkom, pôsobil lepšie vzdušnejšie a dalo sa tam dosiahnuť aj súkromie... a tento byt čo je tu zverejnený aj s ním by sa dalo pracovať.
Vedieť kde sú rozvody vody, odpadu ( kuchyna, kúpelka, wc sú dosť daleko od seba príde mi to divné.) kde sú nosné priečky, čo sa dá presunúť, čo zbúrať a bol by super bytík .. len tam chýbajú informácie a m2 je myslím v tom byte dosť akurát sú dosť zle rozložené.
sito
15.03.16,20:22
Xanti, pekne si to napísala "je to pekný priestor", pekný! Ale, len ten priestor je vlastníkov majetok. Dom v ktorom sa nachádza, nie, ten nie je! Je v spoluvlastníctve všetkých vlastníkov bytov v dome. Takže architekta, statika, súhlas spoluvlastníkov. Až potom veľa, veľa, veľa prachov. Ak sú a sú aj uvedené veci pred, odvaha je to posledné, že?

Inak 182/1993, § 11, ods. (4)
Xanti
15.03.16,20:59
Sito, ved ja viem .. a tou odvahou som myslela odvahu pustiť sa do toho , zmena dispozície = stavebné povolenie napr... :) a hlavne to chce peniaze ... množstvo penazí, a množstvo práce
buchač
15.03.16,21:03
Xanti....keby som mal peniaze, peňeži a lóve ?
Tak kúpim vedľajší byt, spojím dohromady a mám také štvoráky jak sviňa. ;)
Xanti
15.03.16,21:25
Buchy a scel by si sa milúvať s polovičkou ta kde by si ju hladal v tom byte ... šak by si sa jak tá šviňa ubehúvau kým by si ju našou a už by si nevládau milúvať :D
korela
15.03.16,22:46
Krhlička, škoda, že si nenapísala, prečo potrebuješ tento byt upraviť na 3-izb.
Keby bol môj, zrekonštruujem ho takto:
1. Nechať priečku pred kúpeľňou.
2. Zrušiť špajzu, vybúrať priečku na kúpeľni a z celého priestoru za priečkou z haly urobiť priestrannejšiu kúpeľňu. WC by ostalo samostatné.
3. Ev. posunúť priečku na hale pár cm dopredu, aby sa dalo vstupovať do spálne z pôvodnej chodbičky pred kúpeľňou a špajzou. Takto by sa zrušili hneď dva dverné otvory a využil hluchý priestor "uličky". Zrušením dverí do spálne z haly by sa využila v spálni celá dĺžka steny pre vstavanú skriňu. Človek má z postele vidieť na dvere a na okno. Vytvára to pocit bezpečia.
4.Urobiť kuchyňu v spálni pokladám za nezmysel, ak je k dispozícii spoločný priestor pre rodinnú komunikáciu vytvorený v hale, a hlavne pri kuchyni.
5. Kuchyňu by som otvorila do haly a dala tam veľkoformátové sklo. Detto by som urobila aj na súčasnej obývacej izbe. Symetricky. Opticky by sa zväčšil súčasný priestor obývačky aj haly samotnej. Prevzdušnil by sa celý priestor.
Ako príklad
http://cdn.cosedicasa.com/wp-content/uploads/2013/09/D224_08.jpg (http://www.cosedicasa.com/una-casa-rinnovata-nel-look-con-luce-moltiplicata-35195/)
Svetlo by prichádzalo do haly z dvoch strán. Kuchyňa je teraz predpokladám orientovaná na juhovýchod, na ulicu. Urobiť z kuchyne izbu by nebol najlepší nápad, najmä ak by sa nachádzala kuchyňa susedov za stenou v zrkadlovom obraze. Bolo by počuť púšťanie vody, aj v rozvodoch. To vie súčasný majiteľ najlepšie. Okrem toho je byt v tesnej blízkosti kostola, z hľadiska feng šuei i tak nevhodné miesto pre bývanie, nieto spánok, a ide ešte aj o prvé poschodie.
5. Takto by som si vedela predstaviť upravený krásny byt pre dvoch bezdetných ľudí.

6. Nasilu získať dve miestnosti zo súčasnej obývačky by sa dali predelením s tým, že priečka by končila na okne. Sú také byty v BA v Ružinove. Ale obidve menšie izby by trpeli nedostatkom svetla. Do jednej z nich by sa dali osadiť dvere zo súčasného šatníka. Na ňom by som tiež od haly priečku zrušila a vytvorila miesto na odkladanie zvrškov a obuvi.
7. Inak nemám rada vstupy do bytov priamo do centra bytu, haly v pražských bytoch sa nachádzajú väčšinou až za dlhou chodbou a z nich sa vchádza do obývačiek. Koloseo to má riešené podobne, vôbec sa mi to nepáči.
8. Najväčšia výhoda tohto bytu je, že sa nachádza v centre, všade sa dá dostať peši, a títo obyvatelia nepoznajú stratu času v kolónach. Blízko Medická záhrada, kultúra, obchody, školy. Zato stojí zváženie ceny bytu.
korela
15.03.16,22:58
A čo by si s tým získala? Iba vymeníš izbu za izbu a ešte ťa to bude stáť aj peniaze. Musíš mať niekde odkladací priestor, šatník, a ten je ideálny v dnešnej spálni. Mám jednu izbu štvorcovú so 16- 18 m2, neviem si tam predstaviť mať tam kuchynskú linku aj obývačku naraz. Nebudeš mať jedno ani druhé poriadne. Tam nebudeš mať komfort. Hala je pre obývačku ako stvorená.
korela
15.03.16,23:23
Nie sme v Košiciach. Byty v panelákoch v Dúbravke, Karl. Vsi, v Petržalke bez rekonštrukcie alebo s čiastočnou, alebo s 10 r. kompletnou rekonštrukciou sa pohybujú cca 125 tis. eur. s takouto výmerou, aj keď ide o 4-izb. byty. Tu je tehla, centrum mesta, podlahy okrem kuchyne netreba meniť, pôsobia zachovalo. Žiadna chémia z nich už prchať nebude.
Iba kúpeľňu vynoviť, a kuchyňu.
korela
15.03.16,23:29
Dvere sa dajú pekne zredukovať. Hala má rozmery ako obývačky v panelákoch, v tomto byte ideálna poloha aj na obývačku vzhľadom na blízkosť kuchyne. Presvetliť sa dá.
V Južnom meste v Prahe bola výstavba panelákov s kuchyňami bez okien. Iba s umelým celodenným osvetlením.
buchač
16.03.16,06:40
Korela - nemudruj !!!

Koľko nehnuteľností si predala a a koľko si ich kúpila ???
Na rozdielod Teba nie som teoretik...ja len z praxe som múdry.
-----------------------------------
Že Blava ??? No a čo !!! Lebo sú tie cifry nadhodnotené ? Za starinu pred prestavbou vysoliť taký majlant ?...ajajáááj, na prášky.
Keby nebola Blava tak preferovaná zo všetkých hľadísk, tak by šmelinári utreli nos.
-------------------------------------
Jeden z mojich bytov (tehla) mám v širšom centre mesta.
Jedná sa o dvojizbák...cena skoro 100 litrov...a aj tak nepredám...mladšia dcéra mi tam býva.
fortunka
16.03.16,07:47
Nebolo by to tmave, mozes tie dvere aj zvacsit, celu tu stenu otvorit ak nie je nosna, dat priesvitne dvere napr. alebo pevnu stenu sklenenu a dvere... bez problemov :) Ja som sa tiez bala, davali sme vsade teraz plne tmave dvere + tmavu drevenu podlahu, stacilo dvoje dvere na 1/3 presvetlit a uplne to staci ;) A v obyvacke je niekedy svetlo aj na skodu :D ved sa tam kuka telka :D a ak je navsteva otvoris dvere, alebo na steny mozes dat obrazy v led ramoch.
buchač
16.03.16,12:16
Hm...ani som poriadne nečítal.

Nás na škole (strojnícka) učili, že sa nemá veľa kecať.
Strojár a aj stavbár by mali kresliť a nie básniť...lebo celý Tvoj príspevok mi prichádza jak Óda o ničom.
Lenže mám dojem, že Ty nie si stavbárka...a o strojarine ani nevravím.

Takže, ak chceš, aby bol Tvoj príspevok za užitočný, tak si otvor Excel a niečo tam šmar, lebo aj ten pôvodný stav je v tomto programe robený.
Alebo len hoď niečo v ceruzke ako náčrt, ofoť a pripoj.