mandyla
15.03.16,12:48
Kontaktovala som prír.liečiteľa a žiadala ho pomoc. Potrebuje sa oprieť o konkrétne laboratórne a iné výsledky. Problém je v tom, že blízka osoba, komu by som chcela aj takto pomôcť, neuznáva prír.liečiteľov a nechcem jej o tom (zatiaľ) povedať, nechcem ju rozrušiť. Musela by som to urobiť bez jej vedomia. Choroba je však veľmi vážna a možno by jej vedel pomôcť. Čítala som reakcie pacientov alebo ich príbuzných, ktorí sú s jeho pomocou veľmi spokojní. Čo mi poradíte?
Tweety
15.03.16,11:50
Ak tá osoba takých liečiteľov neuznáva , treba to nechať tak a neísť touto cestou. Pacient musí v prvom rade sám chcieť. Ale v každom prípade, ak by ste do toho išli, treba to konzultovať aj s klasickým lekárom.
buchač
15.03.16,12:25
Hm...
1. Kto je tá blízka osoba ?
2. Aké iné výsledky ?
3. Jedno s druhým súvisí...AKO sa dostaneš ku dokumentácií ?

Poznámka písaná ironicky :
To je čo za prírodný liečiteľ, ak potrebuje nejaké výsledky z labáku ?
;)

P.S.:
Nerieš radšej...môžeš urobiť s liečiteľom viac škody ako osohu.
misoft
15.03.16,12:32
Dávať "prírodnému liečiteľovi" zdravotnú dokumentáciu (alebo len jej časť) a BEZ vedomia toho, koho sa týka - skús to... a máš o riadny problém postarané!
A) Nie je to tvoja dokumentácia - nie je to jeho dokumentácia - tá patrí ošetrujúcemu lekárovi!
B) Dávať cudziu dokumentáciu do cudzích rúk.... podlieha ochrane osobných údajov.
C) Nútiť, alebo vybavovať nejaké liečenie napriek nesúhlasu, alebo bez vedomia dotknutej osoby .... z blízkej osoby sa môže stať blízky nepriateľ....
mandyla
15.03.16,12:33
Dokumentáciu mám doma, môžem preskenovať, poslať. Je ťažké nepokúsiť sa o zlepšenie stavu.
veronikasad
15.03.16,12:35
Liečitel má záujem spolupracovať s lekárom, alebo klasickú liečbu neuznáva ?
buchač
15.03.16,13:19
mandyla (Dnes 14:33) Dokumentáciu mám doma, môžem preskenovať, poslať. Je ťažké nepokúsiť sa o zlepšenie stavu.
=======================
Kde sú odpovede na otázky 1. a 2. ?
misoft
15.03.16,13:33
@mandyla: ty si fakt koleduješ o riadny (po slovensky) priekak (průser - orig.) - až preskenuješ, dáš - lekár, ktorému dokumentácia patrí + oný "blízky" príbuzný - ak sa spoja a "podniknú" - pán v talári ti to "vysvetlí".....
mandyla
15.03.16,13:41
Po Vašich radách by som určite nedávala originál. Možno len nejaký výpis údajov čo ho zaujíma, bez identifikačných znakov. Takže, ďakujem, porozmýšľam. Čo by ste robili v prípade súrodenca, rodičov, manžela, nedajboh dieťaťa, neriskovali by ste toto všetko proti zákonom?
misoft
15.03.16,13:45
Po mojich radách - ja by som nedával ani kópie! Nie sú to TVOJE papiere!!!! Týkajú si inej osoby!
A pokiaľ si pozisťuješ - ani tá osoba nie je majiteľom tejto dokumentácie (a ty už dupľom NIE!) - je to majetok ošetrujúceho lekára. Povolil ti lekár s touto dokumentáciou akokoľvek nakladať? Vraví ti niečo pojem "ochrana osobných údajov"?
Píšem to už tretíkrát - KOLEDUJEŠ si - len aby si na to šeredne nedoplatila!
veronikasad
15.03.16,13:46
Ide o onkologické ochorenie a klasická liečba nezabrala ?
mareko
15.03.16,14:41
Komu niet rady ... a t ď. Ja by som niekoho zaškrtila, ak by riešil "MOJE" zdravotné problémy s akýmsi liečiteľom :( :( :( O poskytnutí mojej dokumentácie ani nehovorím, to by bola asi vražda.
mandyla
15.03.16,14:44
Ešte nevieme, je krátko po ukončení, reakcia na terapiu ešte prebieha. Krvné testy sú v norme. Viem že zmena stravovacích návykov je dôležitá ale pacient je dosť "zásadový". Chcela by som dať dokopy niečo týmto smerom a presviedčať o zmysle aj takej pomoci organizmu.
veronikasad
15.03.16,15:01
Mandyla, rešpektuj rozhodnutie pacienta, aj keď je to tvoj veľmi blízky ... Čo očakávaš od prírodného liečiteľa ? Je to nejaký bylinkár alebo "podnikateľ" ktorý sa snaží predať zaručene účinné pilulky ?
Anika61
17.03.16,23:00
Aj ked chceš pomôcť možno s tým najlepším úmyslom ,rešpektovať treba nielen zákon v tomto prípade,ale osobné a hlavne svojim spôsobom intímne udaje dotknutej blizkej osoby,ktorá ešte navyše ani nie je stotožnena s takou formou liečby.No poviem ti,keby mne takéto niečo robil môj blizky "poza môj chrbát" asi už v živote by som mu nedôverovala.No a to by ma ešte.veľmi zaujimalo to budeš tú blizku osobu aj bez jej vedomia a súhlasu kŕmiť dákymi "lektvarmi" čo vyrobí dáky možno šarlatan ....no toto je "silná káva"...