DanielaT
13.06.06,11:01
Ahojte,
este len dnes som sa zaregistrovala, tak to hadam zvladnem. Mam pripad: zamestnanci boli na skoleni. Prisla mi faktura, na su rozpisane rozne naklady: parkovne, prenajom miestnosti, strava, ubytovanie. Ako zuctovat jendotlive naklady a ako je to s ich danovou uznatelnostou a uznanim DPH? Vdaka za radu.
Tweety
13.06.06,09:09
Ahojte,
este len dnes som sa zaregistrovala, tak to hadam zvladnem. Mam pripad: zamestnanci boli na skoleni. Prisla mi faktura, na su rozpisane rozne naklady: parkovne, prenajom miestnosti, strava, ubytovanie. Ako zuctovat jendotlive naklady a ako je to s ich danovou uznatelnostou a uznanim DPH? Vdaka za radu. Všetko sú to služby 518AE. Ak ste platcom dph, a fa splňa všetky náležitosti na jej uplatnenie, tak si právo na odpočet dph uplatníte..:cool:
DanielaT
13.06.06,09:19
Sme platcami takze v pohode. Len som si neni ista s tym stravnym. Dobre tam toho pojedli a popili. Ozaj je to danovou uznatelne?
Tweety
13.06.06,09:22
Sme platcami takze v pohode. Len som si neni ista s tym stravnym. Dobre tam toho pojedli a popili. Ozaj je to danovou uznatelne?
Ak to stravovanie je súčasťou faktúry za školenie, tak v tom nevidím problém.
Tweety
13.06.06,09:23
Ak to stravovanie je súčasťou faktúry za školenie, tak v tom nevidím problém. Ale ak by toho bolo tak veľa, že až, až, dala by som nadlimit na nedaňový náklad.
Alena R.J.R.
13.06.06,09:41
Ahojte,
este len dnes som sa zaregistrovala, tak to hadam zvladnem. Mam pripad: zamestnanci boli na skoleni. Prisla mi faktura, na su rozpisane rozne naklady: parkovne, prenajom miestnosti, strava, ubytovanie. Ako zuctovat jendotlive naklady a ako je to s ich danovou uznatelnostou a uznanim DPH? Vdaka za radu.
Mala som tento prípad a po rozhovore s auditorom sme parkovne prenájom a ubytovanie zaučtovali na 518 ale stravné sme rozčítali podľa cestovných nákladov, na dni čiže zákonom určená výška je 208 Sk na deň krát dni, s tejto sumy sme vypočítali DPH a zaúčtovali sme ako DPH, s rozdielom sumy medzi fakturovanou sumou a vypočítanou sumou sme dali na 512 ako pripočítateľná položka a DPH sme dali už len na 548, ktorú si nemôžeme uplatninť. Dúfam, že som pomohla
Emila
14.06.06,06:16
Výška stravneho pri bezplatnom zabezpečení stravovania nie je linitovaná zákonom o cestovných náhradách, takže pokiaľ sa nejedná o alkoholické nápoje, môžeš účtovať v plnej výške stravne na 512AE. Poznámka: za predpokladu, že zúčastnaní boli všetci zamestnanci Vašej spoločnosti. Ak tam boli aj nejakí "hostia", toto by som účtovala na repre 513AE.