Janko5.5
15.03.16,20:15
ZDravim, chcem sa opýtať napadlo ma dať si peniaze na sporenie z urokom 5% do prima banky na 12 mesiacov . Viem že to nieje zadarmo ale našiel som sposob ako nato. Som študent takže si otvorim učet. ( cena je 1,9€ za mesiac). Ak bude moj denny kreditovy zostatok aspon 1000€ učet bude zdarma Ja by som si tam nechal 1000€ ktore mam zo sporenia tym by som mal učet zdarma. Zo začiatku by som vložil 500€ a postupne by som prikladal peniaze. Myslite si že sa to oplatí?
jelalim
15.03.16,19:21
máš excel? máš kalkulačku? máš papier?

Moj skromny nazor je, ze koli par centom mesacne sa nad takymto niecim ani neoplati spekulovat. Tak isto predpokladam, ze ak by sa z takto uroceneho vkladu predcasne vybralo sankcia by mrzela viac ako mozne zhodnotenie.

Prima banka dava momentalne hypo uvery pre kazdeho 1,5%.
Ak Ti ma dat 5% urocenie na vklad, tak je v obrovskej strate, takto sa banky nespravaju, musia si to niekde kompenzovat.
spruzinova
15.03.16,19:28
V prvom rade si treba poriadne prečítať podmienky. Úrok 5% je poskytnutý za nasledovných podmienok. Ide o termínovaný účet na 12, 24 alebo 36 mesiacov. Úrok 5% dostaneš ak budeš mesačne vkladať na tento termínovaný účet pravidelne minimálne 10eur, maximálne 30eur (platí pre toho, kto má študentský účet, pre klasické účty je maximálna suma vyššia, tí môžu mesačne sporiť 100eur), a len táto suma sa ti bude úročiť. Takže tam budeš zbytočne vkladať 500eur, tie sa ti celé úročiť nebudú, otázka je, či ti to vôbec dovolia toľko na ten účet vložiť. A myslím, že kvôli úroku z 30eur sa ti to neoplatí, ak výslovne nechceš aktívne využívať ich študentský účet.
misoft
15.03.16,19:28
http://pokus.blog.sme.sk/c/349705/Prima-banka-laka-na-5-percentny-urok-Je-to-uplny-nezmysel.html
len si pri výpočte uprav poplatok za vedenie účtu....
A zistíš, že žiadnych 5%......

Keď vtáčka lapajú ..... pekne mu spievajú....
Katy a R
15.03.16,19:30
to ale jeho nemusí zaujímať ..... on v strate nebude;)
veronikasad
15.03.16,19:34
Pozri tu - maximálna výška vkladu je 30€ mesačne, študent môže mať najviac 3 sporenia k štud.účtu

https://www.primabanka.sk/sporenie-k-studentskemu-uctu
Janko5.5
15.03.16,19:35
Ake sporenie by ste odporučali mam 1500€ na vkladnej knižke z urokom 0,9% p.a. a nechcem aby tam zostareli
mariahruskovaing
15.03.16,19:46
ale pozor, mesačne sa dá vkladať iba 50 Eur...
buchač
15.03.16,20:47
Pozri si históriu Prvej stavebnej...mne sa nechce vyhľadávať (aj bájty mi zbytočne zožerie).
Keď začínali, tak bol mesačný vklad bez limitu ... teda, ak dobre pamätám. Úrok tiež pekný.
Dokonca bola aj štátna prémia v solídnej sume. Účty potom bolo možné aj spájať.

...a ako je na tom teraz ?
https://www.pss.sk/produkty/sporenie/

Dosť jednotlivcov od nich zdrhlo...
------------------------------------
Prima banka ?
Sorry...ale získať z 1.000€ dokonca "AŽ" tých nezdanených 50€ za rok je solídna blbosť...ale to sa týka aj ostatných bánk.
Chobot
15.03.16,22:11
Kúp si Becherovku, tá má 38%.

S 1500 eurami žiadne terno nenarobíš. Úrokové sadzby sú všade nízke, z úrokov nezbohatneš. Nechaj si to na tej vkladnej knižke, 0,9% je stále viac, ako nič. Ak si študent, tak čoskoro tie peniaze budeš potrebovať pre život, aj tak ich na niečo minieš (dovolenka, auto, zariadenie do bytu, detské veci,...).

Aj keby si našiel banku, ktorá ti ponúkne úr. sadzbu 1,5%, tak to máš iba o 7,2 euro viac ročne (po zdanení), ako máš teraz.
Katy a R
16.03.16,08:03
janko - len sa ty nedaj odradiť a vyskúšaj. ja osobne ti to schvaľujem už len preto, že si chceš sporiť ako študent. (to sa v dnešnej dobe už nevidí). samozrejme, treba si riadne prečítať podmienky, - a dodržať.
A keď objavíš nejaký lepší produkt .... tak :) https://www.financnahitparada.sk/terminovane-vklady.
ja som vnučke spravila (výchovne), sama si s tým robí - ona mala zadarmo - detský účet;)
Oliwa
16.03.16,09:15
Súhlasím s Katy a R. Nejako začať treba... 1 500 € nie je na začiatok pre študenta vôbec málo peňazí... Hundroši nech si spomenú na svoju mladosť... či a v akom veku ich začalo "trápiť" sporenie... Radšej mať vlastné peniaze a naučiť sa s nimi hospodáriť, ako si na všetko pýtať od rodičov alebo si neskôr nabrať úvery, lebo chcem všetko hneď tu a teraz... Koľkí mladí sa dnes takto správajú...?
Janko5.5
16.03.16,12:58
Dakujem za pochavlu. Jednu časť penazi si porim v podielovych fondoch a druhu mam na boku keby niečo. Radšej mi bude ak si nebudem musieť vziať požičku alebo ju aspon eliminujem ako byť zadlženy na 30 rokov
peta49
06.12.17,13:19
Ako síce Študentský účet je mimoriadne výhodný kvôli nízkemu alebo žiadnemu poplatku za jeho vedenie ako aj kvôli pomerne bohatému zloženiu v porovnaní s bežnými účtami a balíkmi, ktoré banky ponúkajú. Ale zato máš oveľa lepšie možnosti investovania napr. 1000 eur ako je ležanie v banke naštuduj si napr. na investičnom fóre ako-investovat a využi to.
kn-alka
06.12.17,13:20
reaguješ na vyše roka starú tému