baculacik
16.03.16,06:30
Čítala som si o tom, kto je rezident a nerezident a o stredisku záujmov, ale nie som si tým istá. Ide o FO, ktorá pracuje v Taliansku, celý rok sa tam aj zdržiava, doma bol v roku 2015 2-krát (počas sviatkov), príjem len zo zahraničia. Je takáto osoba povinná podať DP FO tu na Slovensku?
ivka70
16.03.16,06:01
Nie je, pokial ho podava v Taliansku.
Kája.
16.03.16,08:10
Ak nie je rezidentom Talianska, tak podľa mňa má povinnosť zdaniť na Slovensku celosvetové príjmy.
baculacik
16.03.16,11:34
On tam je zamestnaný normálne na pracovnú zmluvu a nevie mi povedať, či také niečo existuje aj tam ako u nás - zúčtovanie dane a tak. V Taliansku má aj prechodný pobyt. Ale trvalý má na Slovensku. Myslíte si, že keď je tam na pracovnú zmluvu, tak nemusí?
baculacik
16.03.16,11:44
A podľa čoho mám presne určiť, či je rezidentom Talianska? Na finančnej správe je písané, že rozhoduje to, kde má trvalý pobyt a či sa zdržiava na Slovensku viac ako 183 dní. On má trvalý na SR, prechodný v Taliansku a zdržiava sa tam celý rok (s výnimkou sviatkov). Tak je rezidentom Talianska?
Kája.
16.03.16,12:00
Treba pozrieť zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia, ktorá je uzavretá s Talianskom.
ivka70
16.03.16,12:36
To s tym nesuvisi, su medzinarodne zmluvy o zdanovani, treba si najst tu s Talianskom. Kazdopadne by mal byt danovym rezidentom Talianska, kedze sa tam zdrzuje viac ak o183 dni v roku a danove priznanie podavat podla talianskych zakonov.