Jozef
13.06.06,12:11
Zravim poradakov,
prosim vas vyplnam potvrdenie zamestnavatela na ucely naroku na davku v nezamestnanosti a v bode c. 5 potrebujem vyplnit obdobie kedy bol zamestnanec docasne praceneschopny.

Vyplnam tam obdobie po 10. dni alebo komplet cele obdobie PN?

Vdaka
Tweety
13.06.06,10:12
Celé obdobie PN.
Jozef
13.06.06,10:14
Vdaka za promptnu odpoved
nikulik
22.06.06,08:56
Ahojte, chcela by som sa opýtať. Vyplňujem tlačivo pre jednu zamestnankynu, ktora uz u nas nepracuje-Potvrdenie zamestnáv.na účely nároku na dávku v nezamestnanosti ale neviem to vobec vyplniť. Tak napríklad bod 1) tam mám uviesť obdobie poistenia v nezamestnanosti zamestnanca. Píše sa tam celý pracovný pomer, od-do, alebo ked bol zamestnanec na PN-ke tak to obdobie sa mu nepočíta?
sgm
22.06.06,09:12
Mám pred sebou tlačivo, na ktorom je rozpísané každé obdobie - od trvania PP, cez PN (alebo iné dôvody), obdobia od 2001-31.12.2003 - poskytované PN, materská alebo rodič. príspevok... myslím si, že obdobie poistenia v nezamestnanosti zamestnanca je celé, počas ktorého trval PP.
Poprípade môžem toto tlačivko poslať, ozvi sa.
Bea
nikulik
22.06.06,09:50
No môžeš mi to poslať. Ja by som len potrebovala vediet ci je to cele obdobie, alebo PN-ku odpocitavam. A je tam aj počet rokov a dní. Myslí sa tam kalendárnych dní???
sgm
22.06.06,09:59
Môžeš mi poslať svoje tel. alebo fax číslo? Skener mi odišiel, nemá ho kto dať na poriadok..:-(
Bea
manga
21.02.08,09:11
pozeram teraz na toto tlacivo a nie je mi presne jasne ze ci to vyplnam len za obdobie co mal zamnec PP u nas alebo to mam hladat v predchadzajucich zapoctovych listoch ?!?!?! dakujem za odpoved...
jankasm
21.02.08,09:20
pozeram teraz na toto tlacivo a nie je mi presne jasne ze ci to vyplnam len za obdobie co mal zamnec PP u nas alebo to mam hladat v predchadzajucich zapoctovych listoch ?!?!?! dakujem za odpoved...

No určite len za seba. Čo by si zistila zo zápočtových listov? Potrebuješ tam predsa uviesť VZ, z ktorého sa platilo poistenie v nezamestnanosti. A to tam nenájdeš. A ani to nemôžeš potvrdzovať za niekoho iného.
Takže podľa mňa, ak mal v tom čase viacerých zamestnávateľov, tak bude musieť asi osloviť aj ich. ;)
manga
21.02.08,09:24
uf uf .. zmiatli ma tie body kde sa hovori o datumoch od 01012003 do 31122003 a tak dalej .. tak som nevedela... a zdalo sa mi to cudne preco by som to tam mala pisat ja spatne ... dkaujem za info... prvykrat som sa s takymto tlacivom stretla... a program to nevypluje ;)
vdaka !!!!
jankasm
21.02.08,09:27
uf uf .. zmiatli ma tie body kde sa hovori o datumoch od 01012003 do 31122003 a tak dalej .. tak som nevedela... a zdalo sa mi to cudne preco by som to tam mala pisat ja spatne ... dkaujem za info... prvykrat som sa s takymto tlacivom stretla... a program to nevypluje ;)
vdaka !!!!

No je jasné, že ak u Vás napr. pracuje od roku 2006, že nemôžeš písať žiadne informácie o jeho zamestnaní v roku 2003. :o
manga
21.02.08,09:29
to nie .. prisiel v novembri .. v decembri PN .. januar prveho ok a od druheho PN a 23. januara koniec PP..... takze viac roboty s nim ako on urobil u nas... ach jaj.. ale tak to chodi...
tak vdaka.... pekny den!!!!
evae
08.01.09,09:07
vypisujem tlacivo zamestnancovi pre ucely naroku na davku v nezamestnanosti, ked mal hrubu mzdu vyssiu ako max. vym zaklad udavam max. vym zaklad alebo skutocnu mzdu? este sa mi to nestalo a neviem ako postupovat. dakujem
Tweety
08.01.09,09:09
vypisujem tlacivo zamestnancovi pre ucely naroku na davku v nezamestnanosti, ked mal hrubu mzdu vyssiu ako max. vym zaklad udavam max. vym zaklad alebo skutocnu mzdu? este sa mi to nestalo a neviem ako postupovat. dakujem
Napíšeš jeho VZ, ak bol maximálny, tak ten, to je max., z ktorého sa poistenie odviedlo, nie z jeho skutočnej mzdy.
evae
08.01.09,09:12
dakujem som si aj myslela, ale istota je gulomet :)
Anja111
05.03.09,06:02
Prvý raz vypisujem Potvrdenie na účely nároku na dávku v nezamestnanosti bývalému zamestnancovi, ktorému sme robili aj exekučné zrážky. Neviem vyplniť časť Údaje o zrážkach zo mzdy. Počas jeho pracovného pomeru u môjho klienta, sa mu robili štyri rôzne exekučné zrážky. Tri z nich boli aj ukončené, ale jedna sa mala zrážať ďalej.
1. Vypĺňajú sa v tlačive všetky exekučné zrážky, teda aj tie, ktoré boli už ukočené, alebo len tie, ktoré sme nestihli zraziť do skončenia pracovného pomeru?
2. V kolónke suma má byť čiastka, ktorá už bola zrazená, alebo čiastka, ktorú ešte treba zraziť?
Vopred ďakujem za každú pomoc.
abel
05.03.09,06:27
Prvý raz vypisujem Potvrdenie na účely nároku na dávku v nezamestnanosti bývalému zamestnancovi, ktorému sme robili aj exekučné zrážky. Neviem vyplniť časť Údaje o zrážkach zo mzdy. Počas jeho pracovného pomeru u môjho klienta, sa mu robili štyri rôzne exekučné zrážky. Tri z nich boli aj ukončené, ale jedna sa mala zrážať ďalej.
1. Vypĺňajú sa v tlačive všetky exekučné zrážky, teda aj tie, ktoré boli už ukočené, alebo len tie, ktoré sme nestihli zraziť do skončenia pracovného pomeru?
2. V kolónke suma má byť čiastka, ktorá už bola zrazená, alebo čiastka, ktorú ešte treba zraziť?
Vopred ďakujem za každú pomoc.
Anička, zrejme by som uviedla len tú jednu exekúciu, ktorá nie je splatená, a uviedla by som ešte dlžný zostatok ku dňu ukončenia prac. pomeru..
Anja111
05.03.09,07:12
Anička, zrejme by som uviedla len tú jednu exekúciu, ktorá nie je splatená, a uviedla by som ešte dlžný zostatok ku dňu ukončenia prac. pomeru..
Ďakujem a aj to tak urobím. Má to logiku. V najhoršom prípade ma vyzvú na doplnenie...
monickab
12.03.09,06:03
chcem sa spýtať,
vyplňujem tlačivo potvrdenie na dávku v nezamestnanosti.
zamestnancovi bolo vyplatené odstupné, ktoré je prirátané k hrubej mzde. Mám odstupné odpočítať a napísať hrubú mzdu bez odstupného, alebo sa ráta aj odstupné?

ďakujem
Tweety
12.03.09,06:04
chcem sa spýtať,
vyplňujem tlačivo potvrdenie na dávku v nezamestnanosti.
zamestnancovi bolo vyplatené odstupné, ktoré je prirátané k hrubej mzde. Mám odstupné odpočítať a napísať hrubú mzdu bez odstupného, alebo sa ráta aj odstupné?

ďakujem
Odstupné nevstupuje do VZ poistenia v nezamestnanosti.
monickab
12.03.09,06:11
takže ho odpočítam z hrubej mzdy.
Tweety
12.03.09,06:13
takže ho odpočítam z hrubej mzdy.
ÁNo, ale pozor, neuvádzame HM, ale VZ na poistenie v nezamestnanosti.
Lámerová
29.07.09,05:14
vypisujem tlačivo potvrdenia na účely nároku na dávku v N, a mám zamestnanca, ktorý ukončil prac. pomer k 31.03.09, ale od 30.3.09 bol PN, ako mám postupovať pri vypisovaní bodu 3 mám tam uviesť iba PN od 30.3. do 31.3. alebo celú PN až do 30.6.?
Lámerová
29.07.09,12:06
odpovedzte niekto prosím, súrne to potrebujem
mzdarka renca
29.07.09,12:14
vypisujem tlačivo potvrdenia na účely nároku na dávku v N, a mám zamestnanca, ktorý ukončil prac. pomer k 31.03.09, ale od 30.3.09 bol PN, ako mám postupovať pri vypisovaní bodu 3 mám tam uviesť iba PN od 30.3. do 31.3. alebo celú PN až do 30.6.?

Uvedieš od 30.3.09 do 31.3.09
blondy
29.07.09,12:16
vypisujem tlačivo potvrdenia na účely nároku na dávku v N, a mám zamestnanca, ktorý ukončil prac. pomer k 31.03.09, ale od 30.3.09 bol PN, ako mám postupovať pri vypisovaní bodu 3 mám tam uviesť iba PN od 30.3. do 31.3. alebo celú PN až do 30.6.?
Uviedla by som tam obdobie od 30.3.-31.3.09, ide o vylúčenie obdobia, počas ktorého zamestnanec a zamestnávateľ nie je povinný platiť poistné na poistenie v nezamestnanosti, ale poistenie trvá
§ 140
Vylúčenie povinnosti platiť poistné poistencom
a zamestnávateľom
...
(2) Zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti ani v období, počas ktorého je uznaný za dočasne práceneschopného, ...

(6) Zamestnávateľ nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie, poistné na garančné poistenie, poistné na poistenie v nezamestnanosti a poistné do rezervného fondu solidarity v období, počas ktorého jeho zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti.
Tweety
29.07.09,12:17
vypisujem tlačivo potvrdenia na účely nároku na dávku v N, a mám zamestnanca, ktorý ukončil prac. pomer k 31.03.09, ale od 30.3.09 bol PN, ako mám postupovať pri vypisovaní bodu 3 mám tam uviesť iba PN od 30.3. do 31.3. alebo celú PN až do 30.6.?
len dobu do skončenia PP.
Lámerová
30.07.09,04:40
ďakujem, myslela som si to
zuzana
17.08.09,08:46
Vypĺňam tlačivo Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku dávku v nezamestnanosti a neviem či mám ak zamestnanec pracoval do 31.7.2009 a nemal za 5/09, 6/09 a 7/09 vyplatenú mzdu, ci mám uviesť aj tieto mesiace a VZ do potvrdenia ak tieto mzdy nemal vyplatenú ?Alebo sa uvádzajú mesiace iba s vyplat.mzdou?A ešte ak mal zamestnanec v niektorom mesiaci PN napr.7 dní, tak ten mesiac tam neuvádzam?
mzdarka renca
17.08.09,08:53
Vypĺňam tlačivo Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku dávku v nezamestnanosti a neviem či mám ak zamestnanec pracoval do 31.7.2009 a nemal za 5/09, 6/09 a 7/09 vyplatenú mzdu, ci mám uviesť aj tieto mesiace a VZ do potvrdenia ak tieto mzdy nemal vyplatenú ?Alebo sa uvádzajú mesiace iba s vyplat.mzdou?A ešte ak mal zamestnanec v niektorom mesiaci PN napr.7 dní, tak ten mesiac tam neuvádzam?
uvádzaš všetko, aj nulové hodnoty, resp. nižšie mzdy, z dôvodu PN. Veď na prvej strane v bode 3. uvádzaš napr. PN-ky.
zuzana
17.08.09,18:38
Cize tam dám aj VZ napr.750€ t.j.mzda ktorú nemá vyplatenú za daný mesiac?
mzdarka renca
17.08.09,19:04
Cize tam dám aj VZ napr.750€ t.j.mzda ktorú nemá vyplatenú za daný mesiac?

Uvedieš každý mesiac skutočné VZ, vytlač si mzdový list, resp. listy a tam máš uvedené VZ. Ak bol PN celý mesiac, tak jeho VZ bude 0,00Skk, alebo €, záleží, ktoré roky vypĺňaš..... to aj dáš ako VZ do potvrdenia.
muco
03.05.10,18:23
Ahojte,potrebujem poradiť pri vypisaní tlačiva-potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti..
Zamestnankyni vznikol pp 19.1.2007 na dobu určitu do 31.1.2007-s tým, že ešte v ten istý mesiac-23.1.2007 sa jej prerušil pp z dôvodu nástupu na md.
Neviem do ktorého bodu to mám uviesť-do bodu 2 alebo 3?
Dalej by som potrebovala poradiť-aký vz mam uviesť-mesačná mzda bola na 38,500sk, -hrubý príjem za mes.január 3,500 a čistý 3,033?dakujem vopred
Andyke
03.05.10,18:45
PP vznikol 19.1.2007 do 31.1 a ona medzitým nastúpila na MD od 23.1.?
Tak do bodu 3 napíšeš 23.1. až 31.1.2007 obdobie čerpania MD.
a VZ 3500,- Sk
muco
03.05.10,19:02
Ďakujem
petspi
06.09.11,06:32
Zdravim poradakov,

mam otazocku. Vyplnam toto tlacivo a mam otazku tykajucu sa zrazok, ktore tam mam pod VZ uvadzat. Ide o nejake pravidelne zrazky - napr. exekutor, vyzivne a pod, alebo uvadzam aj jednorazove zrazky, ked si zamestnavatel uplatnil pohladavku voci zamestnancovi zrazkou zo mzdy?

Dakujem velmi pekne
wirgi
06.09.11,12:09
píše sa tam celý pracovný pomer, obdobie Pn uvádzaš nižšie,tam napíšeš PN od - do a počet dní
wirgi
06.09.11,12:11
komplet celé obdobie PN
Ivík32
06.09.11,13:00
Zdravim poradakov,

mam otazocku. Vyplnam toto tlacivo a mam otazku tykajucu sa zrazok, ktore tam mam pod VZ uvadzat. Ide o nejake pravidelne zrazky - napr. exekutor, vyzivne a pod, alebo uvadzam aj jednorazove zrazky, ked si zamestnavatel uplatnil pohladavku voci zamestnancovi zrazkou zo mzdy?

Dakujem velmi pekne
Dávajú sa tam pravidelné zrážky, v ktorých by mala sociálna poisťovňa pokračovať, rovnaké zrážky ba sa mali uvádzať aj na Zápočtovom liste pre nového zamestnávateľa.
pivko
11.01.12,15:22
Kto by mi v KE vypísal toto tlačivo pre zamestnanca správne , moja mladá ekonómka to ešte nerobila tak nechcem aby to bolo nesprávne vypísané. Údaje doložím , odmena bude.;)