Vivi
13.06.06,12:19
Zamestnanec konci pracovny pomer vypovedou zo strany zamestnanca. Ma nevycerpanu dovolenku 20 dni, ktoru mu ale zamestnavatel nechce umoznit cerpat. Chcem sa Vas spytat na Vase skusenosti resp. znalosti - ma narok cerpat tuto dovolenku? dakujem:)
Tweety
13.06.06,10:20
Zamestnanec konci pracovny pomer vypovedou zo strany zamestnanca. Ma nevycerpanu dovolenku 20 dni, ktoru mu ale zamestnavatel nechce umoznit cerpat. Chcem sa Vas spytat na Vase skusenosti resp. znalosti - ma narok cerpat tuto dovolenku? dakujem:) Ak ju nevyčerpe, pri ukončení PP ju musí zamestnávateľ preplatiť.:cool: Nemá, je to na dohode obidvoch strán.Čerpanie dovolenky podľa §111 určuje zamestnávateľ po prerokovaní so zamestnancom podľa plánu dovoleniek.
Chobot
13.06.06,10:21
Zamestnanec konci pracovny pomer vypovedou zo strany zamestnanca. Ma nevycerpanu dovolenku 20 dni, ktoru mu ale zamestnavatel nechce umoznit cerpat. Chcem sa Vas spytat na Vase skusenosti resp. znalosti - ma narok cerpat tuto dovolenku? dakujem:)

Ak to vážne prevádzkové dôvody vyžadujú, zamestnávateľ nemusí schváliť čerpanie dovolenky. Takto nevyčerpanú dovolenku je však povinný pri skončení PP preplatiť.
VERONIKA6
13.06.06,10:24
Nevyčerpanú dovolenku musíš preplatiť pri skončení pracovného pomeru.
§ 116 hovorí: Za nevyčerpanú dovolenku súčasná právna úprava umožňuje poskytnúť zamestnancovi náhradu mzdy len v jedinom prípade, a to, ak ju zamestnanec nemohol vyčerpať z dôvodu skončenia pracovného pomeru.
Vivi
13.06.06,10:24
On by ju rad cerpal.....(o preplatenie sa nejedna, to je jasne, ze mu ju preplatia)....takze nie je nijaka paka, ako by mohol?
Tweety
13.06.06,10:25
On by ju rad cerpal.....(o preplatenie sa nejedna, to je jasne, ze mu ju preplatia)....takze nie je nijaka paka, ako by mohol?Iba vzájomná dohoda.