stevo19862
16.03.16,18:18
Ahojte poradaci chcem zacat podnikat v oblasti vrtania studni mam ponuku na vyhodnu kupu vrtnej supravy ale neviem ako zacat ake povolenia na vykonavanie cinnosti potrebujem aku zivnost si musim otvorit odkial zhanat dokumentaciu ci sa musim niekde zaregistrovat ci nepotrebujem neaky certifikat k cinnosti pripadne ci sa niekde nerobia skolenia za rozumne odpovede vopred dakujem.
faro1
16.03.16,18:09
No predovšetkým potrebuješ vodičské oprávnenie skupiny C.
http://www.porada.sk/t272760-bezdotykova-umyvarka.html#post2777147
bjuty smis
17.03.16,09:12
prieskum trhu si si spravil ?

aký je dopyt po vrtaných studniach ?
aká je konkurencia ? najmä v okolí ?

prečo majitel predáva tú súpravu - za tebe výhodnú cenu ?


či najprv vrazíš prachy a potom sa uvidí ?
chandler
17.03.16,09:22
skolenie myslis k vrtaniu alebo k podnikaniu?
misoft
17.03.16,14:30
mimotemy
Očuj - Števko.... ty si nejaky mimoriadne činný....
Vŕtanie studní, autoumyvárka http://www.porada.sk/t272760-bezdotykova-umyvarka.html#post2777147 , kaderníctvo http://www.porada.sk/t224561-zriadenie-prevadzky-kadernictva-v-rodinnom-dome.html
stevo19862
17.03.16,19:51
Ja viem ze som cinny manzelka uz ma kadernictvo a ja nechcem stale na niekoho robit tak sa snazim nieco zaujimave najst tiez nas od kadernictva odradzali (bez obecnej vody sa nemam do toho pustat) fungujeme na plny vykon tak sa snazim hladat nieco aj pre seba
stevo19862
17.03.16,19:53
Opravnenie C mam pracujem ako vodic z povolania
stevo19862
17.03.16,19:54
Aj k vrtaniu aj podnikaniu kazda dobra rada sa prida.
stevo19862
17.03.16,20:01
Prieskum neviem ako spravit.dovod predaja nikto nepovie ze krachuje v okoli nieje vela firiem co sa tomu venuje len neviem kde zacat spolieham sa len na reklamu.niektore firmy maju po 3-4 stroje a nestoja malo penazi.
marpo1
18.03.16,06:44
Dobrych vrtacov nikdy nie je dost. Zaklad je mat kontakt na fakt dobreho prutikara, nie len takeho co najde neake prve splaskove vody plne bordelu s presiaknutych zump. A samozrejme vediet reagovat na problem lebo sa ti casto moze stat ze veci sa nevyvijaju tak ako si si predstavoval...teda nepojde vrtanie presne podla scenara ale ty uz budes mat kopec odrobene a vody nikde pripadne narazis na skalu...
bjuty smis
18.03.16,08:56
veríš na prútikárov ?

fakt veríš, že na jednom mieste nie je voda, ale o 5 m vedla už je bohatý pramen :)) ???
chandler
18.03.16,12:25
k podnikaniu toho moc nepotrebujes skolit, staci ti zivnost. ale k vrtaniu budes toho potrebovat viac, ale na to skolenia nie su. najviac ti asi povie ten co ti tu supravu predava. a potom musis vela hladat na nete. BOZP. nejake povolenie od vodarni mozno,...
nemusis dakovat, viem ze som moc neporadil :)
marpo1
21.03.16,08:00
no nie ze verim na prutikarov ale som presvedceny ze to funguje ;) su ludia tzv "senzibili" ktori realne vidia a citia veci co ini nie alebo si tieto schoposti jednoducho nikdy nerozvijali aj ked ich maju.
Mam aj skusenost s prutikarom na ktorych som predtym pozeral cez prsty a realne som presvedceny o tom ze vedia presne trafit dobry zdroj. Samozrejme nie kazdy je dobry tak ako pri vsetkych profesiach...
bjuty smis
21.03.16,09:36
minule ich akurát riešili v tv, niekde v nemecku..

dali mu 15 kýblov a mal určiť, v ktorých je voda a ktoré sú prázdne...
iná blamáž pre majstra prútikára....

a naozaj si myslíš, že na 1 mieste voda nieje a o 5 m dalej už je ??,
marpo1
22.03.16,05:58
precital si si co som napisal? lebo potom ta tvoja otazka a koment mi pride uplne odveci
bjuty smis
22.03.16,06:16
prečítal...

si presvedčený, že to funguje......že " senzibili " realne vidia a citia :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

ja som napísal, že som videl program, kde ich skúšali a úplne pohorel najznámejší nemecký " prútikár "

mal menšiu úspešnosť, ako štatistický priemer....
čo sa ti zdá na tom od veci ?

z takých ako ty sa im musí krásne žiť :))))))
p.s.
a ako je tá voda v zemi od seba oddelená , ked na jednom mieste nie je a o 5 m vedla už podla prútikára je ?
marpo1
23.03.16,05:57
nema zmysel s tebou komunikovat ked si ani nedokazes precitat co som ti napisal.
Pred par rokmi som mal podobne zmyslanie a tiez by ma nikto nepresvedcil.
A ta relacia co si pozeral, netusim o com to mohlo byt a ako prisli na "najznamejsieho nemeckeho prutikara", ci to je neaka lokalna celebrita alebo co ale ja co poznam ludi co sa tomu venuju tak by sa rozhodne nikto z nich nesiel pretrcat do televizie...