Slavomir Vasek
16.03.16,19:39
Dobry den,chcem sa spytat ako je to s danami pri online biznise.Myslim tym forex,tzv obchodovanie na burze,marketingove investicne spolocnosti,v skratke online zahranicne investicne webstranky.Pocul som,ze do 1901 euro netreba zdanovat prijmy.Ako je to ale ked moj rocny prijem je vacsi?Akeho typu treba vyplnit danove priznanie?Dalej som zaznamenal,ze treba mat nejaku zmluvu zo spominanej online investicnej webstranky pri dokladovani danoveho priznania.Ziadna zmluva sa tam,ale neposkytuje .Nestaci len kopia bankoveho uctu,kde je zdokladovany mesacny prijem penazi zo spominanej firmy?Ako je to ked chcem investovat do viacej takychto zahranicnych online webstranok?Proste sa len zaregistrujete ,vlozite peniaze a kazdy mesiac vam pridu na ucet peniaze zo spominanej firmy.Prosim o odpoved.
profesional
16.03.16,19:13
Podaávaš daňové priznanie typu B.
Zmluvu nepotrebuješ.
Okrem výpisu z účtu potrebuješ transakčný výpis z brokerského účtu.
Slavomir Vasek
30.03.16,13:37
ale nemusim byt ziadnypodnikatel,ze?mozem si takto privyrabat ako normalny clovek....len do sumy 1901 euro rocne,pokial viac danoe priznanie,je to tak?
Katy a R
30.03.16,15:06
tá hranica 1901 nie je na "privyrobenie" ale je to hranica pre povinnosť podať DP zo VŠETKÝCH celosvetových zdaniteľných príjmov (súčet)
Slavomir Vasek
31.03.16,04:56
ale nemusim byt ziadny podnikatel,ani nemusim mat zivnost,ze?mozem si takto privyrabat ako normalny clovek....len do sumy 1901 euro rocne??
jslancik
31.03.16,05:21
nemusíš... a čo tak si to naštudovať na špecifických stránkach, ktoré sa venujú finančníctvu?
okrem toho, čomu nechápeš na vyjadrení, že nad 1901€ musíš podať DP, a že je to maximálna hranica...
Slavomir Vasek
15.04.16,06:36
dalej sa chcem spytat na par veci,.ked mi bude niekto vediet poradit,budem velmi vdacny...ide o to online investovanie...
co sa pocita do danoevho priznania,len cisto profit z forex systemu?lebo napriklad investujem 100 euro ,za tyzden mam profit 50% ,cize 150 euro...ja udam v danovom priznani,len cisto tych 50 euro profit,alebo mam udat celych 150 euro ?mozno je to hlupa otazka,ale na forex stranke v historii zarobkov,je pisany profit 50 euro a v ucte mam pisany celkovy profit 150 euro..len to by sa potom neoplatilo,by som bol v minuse,keby vzdy zapocitam celu sumy,nie?dalej sa chcem spytat ,ci sa pocita ako prijem,ked si peniaze preposielam na online internetove penazenky...priklad 50 euro z paypalu na moneybookers..ked mi to pride na penazenku,nepocita sa to ako prijem,asi ze?lebo tam nie je z nicoho profit,len si to preposielam... prosim,poradte niekto a zodpovedajte mi na tieto otazky..dakujem
tequicka
24.04.16,12:33
Dobrý deň, mám podobnú otázku, je potom lepšie obchodovať na sro? Uplatniť si transakčné náklady, náklady na internet, technické vybavenie, kurzy, vzdelávanie atď? Idem tiež obchodovať a zvažujem založenie sro, aby som mohla uplatniť náklady. Dakujem :)
martin_SR
25.02.17,11:43
Ahoj tequicka....sročku nepotrebuješ, pretože do DP "B" medzi kapitálové príjmy uvádzaš len rozdiel medzi obchodnými ziskami a stratami (viď. transakčný účet ktorý si vytlačíš z brokerskej obchodnej platformy) .. sročku alebo akciovku potrebujú investičné firmy ktoré zhodnocujú peniaze iným a potrebujú na to extra licencie od NBSky.
Tu je to vysvetlené tiež: http://www.forexobchodnik.sk/najcastejsie-otazky-o-forexe/