Gladstoner
17.03.16,05:59
Dobrý deň, na koho by som sa mohol obrátiť ohľadne PZP. Som riadne poistený(PZP). Na cudzom vozidle vznikla škoda(kameň do predného skla) a poisťovňa ju nechce preplatiť(AXA). Poškodený sa ju od nej snažil dostať, ale neúspešne. A pred včerom som obržal zo súdu výzvu, aby som sa vyjadril k žalobnému návrhu(poškodený ma zažaloval - platobný rozkaz). To ako prečo, mám platiť keď som riadne poistený. Ako postupovať v takomto prípade? Niekde som čítal, že treba požiadať o to aby bola poisťovňa privzatá do súdneho konania ako vedľajší účastník? Je to možné a ako postupovať? Ďakujem
Martuk
17.03.16,07:28
prečo ju AXA nechce zaplatiť? O aké veľké poškodenie ide? Poslala AXA tebe alebo poškodenému list, v ktorom zdôvodňuje zamietnutie plnenia? Ak nie, tak ty ako poistený klient AXY, v prípade, že si riadne škodu nahlásil, doložil všetky doklady, sa nemáš čoho báť.

Ďalej, kedy došlo k tej škode? Ak to bolo nedávno (myslím tak do mesiaca), tak je divné, že už máš zo súdu platobný rozkaz.

Čo sa týka toho prizvania poisťovne do konania, ak by ťa na súde zastupoval právnik, tak mu povedz, nech navrhne prizvanie poisťovne do konania.
roman34
17.03.16,11:19
áno kontaktuj poisťovňu so žiadosťou o zastupovanie v zmysle § 11 ods. 5 zák. č. 381/2001 o PZP a poistných podmienok, ktoré máš ku svojej PZP zmluve

zavolaj na 0948364314 a vysvetlím podrobne
Gladstoner
21.03.16,04:33
Ďakujem zavolám. Ma poprosil známi, nech mu to zistím, sa to stalo jemu. Škodová udalosť bola cca pred 2 roky. Poškodený spolu s advokátkou, nevedeli vymôcť škodu od poisťovne, tak zažalovali známeho. Je tomu presne 1 týždeň. Na vyjadrenie má 20 dní. Čiže v pohode. Ja som tiež pozeral zákon, len by sme potrebovali, zistiť presný postup. Ďakujem
bubkoch
12.04.16,14:02
o ake zastupovanie ma ziadat v pripade platobneho rozklazu ???
poskodeny dal navrh na vydanie platobneho rozkazu na vinnika, jedine co vinnik moze urobit v ramci 15 dnovej lehoty je PODAT ODPOR s odovodnenim ... az nasledne, ked bude rozkaz zruseny a nariadene pojednavanie, moze byt prizvata do konania poistovna ktora bude odsudena na platenie (ak sa preukaze zodpovednost vinnika)

ak odpor nepodal, PR nadobudol pravoplatnost a uz mu nic nepomoze
roman34
13.04.16,11:23
v 15dnovej lehote na odpor sa da stihnut vela veci aj vyzvat poistovnu aj podat odpor ... a hlavne poistovna ma stanovit poistenemu pravneho zastupcu a ten by mal v danej veci napisat odpor ... ak teda poistovna narok poskodeneho neuznava ... to ze toto zakonne ustanovenie poistovne obchadzaju tym ze vstupuju do konania ako vedlajsi ucastnici je uz iny problem ... ak ale poisteny vcas = v lehote na podanie odporu vyzval poistovnu na pridelenie pravneho zastupcu a poistovna to neurobila resp nestihla podat odpor a PR nadobudol pravoplatnsot je to uz problem poistovne ktora to v konecnom dosledku musi zaplatit ...
preboha
10.11.23,16:15
Ze ste spôsobili škodu na čelnom skle Vám nikto nedokaze. Nebojte sa žiadnej žaloby.
Martuk
10.11.23,17:07
doteraz si bol kde? 7,5 roka stara tema
preboha
10.11.23,17:13
Kľud, takýto problém môže riešiť aj niekto iný v aktuálnom čase. Čelné sklá budú praskať aj naďalej...