fipina
13.06.06,13:14
Aké máte skúsenosti s ovčím rúnom (vankúš + prikrývka). Chcela by som si ho kúpiť, nemáte kvalitný a lacný tip - kde ?
Tweety
13.06.06,11:19
Aké máte skúsenosti s ovčím rúnom (vankúš + prikrývka). Chcela by som si ho kúpiť, nemáte kvalitný a lacný tip - kde ? Už som raz písala, že mám z AMETIS.., fakt maximálna spokojnosť!;):):):)
fipina
13.06.06,12:01
Viem, ako to vyzerá, ale nemám s tým skúsenosti. Dá sa to prať ?
Tweety
13.06.06,12:05
Viem, ako to vyzerá, ale nemám s tým skúsenosti. Dá sa to prať ?Samozrejme a je na to taká lanolínová tekutinka.(tekutý prostriedok). Ale musím napísať, že ovčie rúno má samočistiacu schopnosť, preto nepotrebuje časté pranie.:cool:
Eulalia
13.06.06,14:06
A výhodou je, že v zime môžeš kľudne spať pri otvorenom okne a nie je Ti zima. Mám to už niekoľko rokov a spí sa v tom skutočne výborne. Zatiaľ som to neprala, iba to občas poriadne vyprášim, pretože prach do toho sadá. Švagriná to perie ručne vo vani v tekutom pracom prostriedku na pravú vlnu.
Príjemné sníčky.
durisovad
13.06.06,14:50
Mame prestieradla, vankuse a deky uz niekolko rokov, sme s tym vsetci veelmi spokojni. Periem to rucne vo vani v tekutom pracom prostriedku, ako pisali predo mnou, asi dva razy do roka. V zime je pod tym prijemne teplo a v lete prilis nehreje. Mozem odporucit. Kupila som to v predajni RUNO, ktora bola kedysi aj v Martine. Mam dojem, ze teraz je v Ziline. Obcas ponukaju nemecke vyrobky, ale tie su pri rovnakej kvalite asi 5x drahsie. Videla som predavat aj v Tescu, asi pred rokom, kompletna suprava stala cca 6000 Sk na jednu postel.
fipina
14.06.06,03:49
Ako zistím, či je pravé? Určite nie sú všetky rúna kvalitné a rovnaké. Aký je medzi nimi rozdiel?
A ten prostriedok sa dá bežne kúpiť v obchode ?
Viem, že ho ponúkajú pri prednáškach, no v obchode som ho nevidela.
Eulalia
14.06.06,04:00
Ako zistím, či je pravé? Určite nie sú všetky rúna kvalitné a rovnaké. Aký je medzi nimi rozdiel?
A ten prostriedok sa dá bežne kúpiť v obchode ?
Viem, že ho ponúkajú pri prednáškach, no v obchode som ho nevidela.

Mám pocit, že jeden čas mal v ponuke toto ovčie rúno aj zásielkový obchod Horizont. Ako zistiť, či je to to pravé neviem, tú súpravu, čo mám ja, zohnala niekde švagriná cez dílera. A prací prostriedok sa dá kúpiť bežne v drogérii, je to taká ružová fľaša a je na nej uvedené, že je to prací prostriedok na čistú vlnu.
Každopádne by mal byť na každom kuse prišitý znak, že sa jedná o čistú vlnu - to asi poznáš, také čierne klbko do trojuholníka. Neviem, či som to náhodou nevidela aj v nejakých hypermarketoch, alebo na takých akciách, ako sú Vianočné trhy.
Nikitenko
14.06.06,04:38
Špeci predajňa na MERINO produkty u nás v BA je pri TESCO (pôvodne/starý PRIOR) v centre mesta... tuším ul.Kamenné námestie. Treba kolmo prejsť cez električkovú trasu/trať a ste tam. Ja som pre seba a manželku kúpil 2ks: prestieradlo + deka/prikrívka + vankúš a je to juper. Ako už písali... treba to 1-2x/rok poriadne vyprášiť, potom trochu vymáčaž vo vani s polovlažnou vodou a cca 1x/mes pokropiť rozprašovačom v ktorom je voda a 1-5 kvapiek lanolínového olejíka. Tento sa dá väčšinou kúpiť spolu s tovarom. No a teraz zo zdravotného... manželka po pár týždňoch stratila, presnejšie sa jej radikálne znížili alergické reakcie... kýchanie, bolesť krížov a hlavy. Vrelo odporúčam. Ak máte na to peniažky... neváhajte !!!

Nikitenko
Evaman
14.06.06,10:18
Ja mám ovčie rúno z Nemecka a má originálnu značku všitú v rohu a ešte je tam aj vyobrazená pekná ovečka. Som maximálne spokojná , tiež perim ručne v špec. prostriedku.
Braňo
14.06.06,10:43
fipina
14.06.06,12:46
Ďakujem Vám veľmi pekne. Presvedčili ste ma. Už len nájsť rozumnú cenu.
pavel9
22.06.06,09:08
Maximálna spokojnosť. Nebudem opisovať to čo tu viacerí napísali. Opakoval by som ich názory.
vema
22.06.06,09:38
Ja budem mať teraz narodky a tak som si zaželala ovčie rúno.Tiež som sa nevedela rozhodnúť,hlavne to pranie mi je záhadou /že sa to tak nešpiní/.Rozmýšľala som,že by som si to 2x do roka dala do čistiarne.Fipina ozvi sa ,keď si to rúno kúpiš,že čo a ako.
Tweety
22.06.06,09:41
Ja budem mať teraz narodky a tak som si zaželala ovčie rúno.Tiež som sa nevedela rozhodnúť,hlavne to pranie mi je záhadou /že sa to tak nešpiní/.Rozmýšľala som,že by som si to 2x do roka dala do čistiarne.Fipina ozvi sa ,keď si to rúno kúpiš,že čo a ako.Do čistiarne nie, treba to prať.Videla si ovečku v čistiarni?
Neboj sa fakt sa to tak nešpiní, ako klasické. :cool:
vema
22.06.06,09:51
Už sa teším,vyrazíme v piatok na nákup.Ďakujem..
Tweety
22.06.06,09:54
Už sa teším,vyrazíme v piatok na nákup.Ďakujem..Teš sa teš, len si daj pozor na kvalitu.:)
vema
22.06.06,09:59
U nás v PRIORE je oddelenie na výrobky z ovčieho rúna.Dôkladne sa popýtam na všetko a keď kúpim napíšem.
kukučka
22.06.06,19:25
Mne tiež to samočistenie nedalo pokoj, prala som rúno asi po pol roku užívania a mala som menší šok. Voda bola oveľa čistejšia, ako keď vyperiem vlnený sveter po týždni nosenia. Úplne stačí sem tam dať prevetrať.
pavel9
23.06.06,04:19
To samočistenie je naozaj pravda. Ak si všimnete naše ovečky,pasúce sa teraz na lúkach, pozrite sa aké sú ufúľané, ale hneď pod povrchom je čistučké. A predpokladám, že vy sa nebudete váľať po zemi s prikrývkami. Naozaj stačí vyprášiť po niekoľkých dňoch od prachu, ktorý nasadá, a oprať až po roku, dva. Nezabudnúť pri praní na prostriedky obsahujúce lanolín.
vema
26.06.06,19:16
Tak,ovčie rúno už mám doma.Kúpila som ho u nás v PD.Je to náš výrobok RÚNO Žilina s.r.o.Má označenie ako 100% ovčia vlna.Záručný list na 2 roky,myslím,že je to v poriadku.Je biele a pozostáva z podložky,paplóna a ja som si kúpila iba malý vankúšik, aj to bez náplne,lebo ja neznášam,keď mám vysoko hlavu.Veľký vankúš nepoužívam,iba t.z.kapric.Toto všetlo stálo 5400.-Sk.Zdá sa mi to bezchybné a je to krásne.Keby som kúpila aj veľký vankúš,tak by to stálo asi 6080.-Sk,to len pre inf.
kukučka
26.06.06,19:31
V zdraví užívaj
vema
26.06.06,19:45
V zdraví užívaj
Ďakujem pekne.
neptun
27.07.07,15:22
Supravu z ovcieho runa vrele doporucujem. Ja ju doma pouzivam uz 6 rokov a som velmi spokojna. Dobra cena je na www.zdravie.biznisweb.sk