BellCross
17.03.16,07:16
Dobry den poradcovia.

Stala sa mi taka vec, v jednom nemenovanom autoservise mi objednali nespravny diel.
Ja hlupy som zaplatil a podpisal prevzatie a az potom som si uvedomil ze ten diel je zly a zbytocny.
Odmietli mi ho zobrat spat, ze uz uplynula 14 dnova lehota vratenia tovaru a ze som podpisal prevzatie.

Viete mi poradit kde by som taky diel (samozrejme novy a zabaleny) mohol predat?
Alebo ako postupovat s danym autoservisom?
Dakujem za rady.

PS.: uz som dany diel inzeroval vsade mozne, autobazar, bazos, rozne fora o autach aj kontaktoval autovrakoviska a podobne, zatial neuspesne.
Uvazujem este ze to hodim na ebay alebo amazon a podobne.
buchač
17.03.16,06:22
Nechápem jedno...
To v autoservise objednáš súčiastku a išiel si ju montovať sám ? Dokonca po tých 14 dňoch ? Veď ak mám pokazené auto, tak ho dávam čím skôr dokopy.

Alebo ako to bolo ?
jslancik
17.03.16,06:25
tvoj postup komentovať nebudem. ako ďalej? rob to, čo robíš - inzeruj, ponúkaj, napr. na fórach konkrétnej značky, atď.
a zober si poučenie - do servisu chodievaj s človekom, ktorý ti bude užitočný - teda ktorý vie, čo treba a čo netreba objednávať. Hlavne keď s jedná o drahšie veci. Predpokladám, že kvôli blbosti za 50€ by si nevynaložil toľko námahy.
misoft
17.03.16,06:26
A prečo si TY podpisoval prevzatie dielu, ktorý objednal servis a servis ho potreboval k oprave?
Podľa toho - je to asi tzv fušerservis... pretože normálny servis objedná správny diel, zahrnie do faktúry a až POTOM sa platí, keď sa odovzdáva opravené vozidlo.
Ak by objednali zle - bola by to ich chyba.
Oznám servisu, že ak nedostaneš späť opravené auto so správnymi dielmi, pokiaľ ti nepreplatia nepotrebný diel, ktorý ti nanútili kúpiť - pošleš na nich finančnú a daňovú kontrolu, pretože je podozrenie, že takto obchádzajú zákony.
dmc
17.03.16,06:48
otazkou je ci si si objednaval konkretny diel....s cislom alebo nazvom..... (je to ciste tvoj problem)

..alebo si si objednaval diel na ten a ten typ vozidla....a konkretny diel podla cisla vybral servis (treba tvrdo trvat na dodani spravenho dielu -reklamacia)
BellCross
17.03.16,06:55
Asi som zle napisal otazku.
Tak este raz :)
Auto sa pokazilo, dal som ho do servisu.
Ako dobre viete dnes tie autorizovane akoze servisi pracuju stylom diel za diel.
Nevedia nic opravit ako kedysi.
Oni mi povedali tato suciastka je vadna a objednali novu ale objednali zlu na iny typ auta.
Ja som nic neobjednaval, len ano ako hlupak som im za to zaplatil a podpisal od nich prevzatie.
BellCross
17.03.16,06:57
Som rad, ze nekomentujes, nie je to potrebne viem sam ze to bola hlupost.
Auto uz je v skvelom servise s pristupom ako ma byt, kde to vedia opravit perfektne bez vymeny dielu za diel.
A btw. v tom nemenovanom servise to auto rozobrali a nechali tak, ze to ani nevedia poskladat. Teraz maju v tom riadnom servise puzzle ale uz to dali dokopy a ze dokonca tam nic nebolo poskodene az na tolko ze trebalo objednavat novy diel.
jslancik
17.03.16,07:00
ty si im zaplatil skôr, ako ti odovzdali opravené auto??? :eek: Situácia bola asi taká, že ti odovzdali neopravené auto, a do ruky ti dali diel, že to ste si objednali, a ty si im to zaplatil :) alebo ti doobjednali ďalší diel - už správny, zaplatil si opravené auto, a do ruky ti dali nesprávny diel, že ešte toto zaplaťte? :D
BellCross
17.03.16,07:05
vzhladom na to ze to auto tam stalo uz 2 mesiace a boli neschopni ho opravit, tak som povedal si a dost auto berem a dam inde.
preto som prebral neopravene auto a aj nepotrebny diel.
A radsej som uz nechcel mat s nimi nic spolocne a nech nic uz sa nesnazia opravovat a kupovat. Cize zaplatil som im za ten diel, ktory povodne mal pasovat na moje auto a viac za nic, kedze nic neopravili.
Az potom ked som uz mal/mam to auto v riadnom servise vyplynulo ze ten diel nepasuje :)
A preto nechcu zobrat s5, lebo ze som to prebral uz.
Ale to ze oni nic nedokazali urobit za 2 mesiace je podla nich vedlajsie :D
fortunka
17.03.16,07:11
Postupovala by som reklamaciou (pisomnou) a aj SOI, ak by si nepochodil. Nakolko ty si neobjednal dany diel, ale diel na TVOJE auto, ako pises ten diel je pre inu znacku, oni ako servis to mali vediet. Prevzal si sice diel, spolahol sa na ich odbornost, ale dodatocne si zistil ze ten diel nie je ten co si objednal TY a ze ti dodali inu vec ti napr. povedal niekto v inom servise (to len konstatujem, neviem).
Nemohol si to vediet, ze oni objednali nieco pre ine vozidlo a dali ti ho, teda za predpokladu, ze ty si im nedal iba cislo dielu a nech objednaju, to je ina vec.
Dalsia vec je, ze ak nie su eshop nemaju sa co ohanat 14 dnovou lehotou ;)

Bezna vec, SOI se uz takto riesili. Peniaze vratit museli, ked zakaznik vratil tovar neposkodeny v originalnom baleni nebol to ani problem ;)

Nebudem robit reklamu ale pracujem s tym (s dielmi) roky...
jslancik
17.03.16,07:18
to bolo ďaleko komplikovanejšie. On ich v servise nenechal dorobiť robotu a nezaplatil im za výkony, ktorý spravili na jeho aute. Dá sa na to pozerať z rôznych pohľadov.
jslancik
17.03.16,07:19
a bol to autorizovaný servis? neuveriteľné... ktovie, čo všetko za tým bolo...
fortunka
17.03.16,07:20
No teraz som si to vsimla... tak nic :D, ale myslim si ze ak by sme sa na to pozerali iba z hladiska toho "dielu" tak to aj tak plati... to ze im neplatil servis, lebo nakoniec ani nic neurobili, je zase druha vec.
jslancik
17.03.16,07:27
je na to viacero pohľadov. a problém by mohol mať ten, že sa dostane do väčšej šlamastiky, keď to bude ďalej riešiť. Lebo väčšinou sa tu prezentuje iba názor jednej strany, ktorý je smerovaný iba na jednu stranu, nie do zrkadla :D
Kabaka123
17.03.16,08:18
čo to bol za autorivozaný servis, keď nevedia dať auto dokopy?
BellCross
17.03.16,10:09
Toyota na einstainovej v BA.
BellCross
17.03.16,10:11
Dakujem za rady.
No vidim to ze asi vyskusam este tu SOIku, ale este skusim ja ako som mal v plane amazon a aliexpres a podobne tam sa snad da vsetko predat a kupit :)
jslancik - v podstate ked sa na to tak pozeras mas pravdu. Je to nazor jednej strany, ale ked sa na to pozries tak ze im to auto tam stoji 2 mesiace a nie su schopny nic opravit, kupia zly diel, povedia k tomu este ze radsej si to auto dajde zosrotovat a kupte nove to sa neoplati opravovat a v tom servise kde je teraz mi to za 3 dni poskladali dokopy a povedali ze tam nie je nic vazne zle a ze za tyzden dalsi to opravia tak to je na zamyslenie uz :)
lujza.j
17.03.16,10:24
O kolko korun sa jedna....
jslancik
17.03.16,10:34
no, ten ospevovaný servis má zatiaľ iba sľuby a slová. Veľkohubých je dosť. A hodnotiť celú vec môžeš tak po roku. keď uvidíš, či to auto nie je fakt vhodné do šrotu.
fortunka
17.03.16,10:56
Ale SOI by si mal oslovit, ked mas pisomne vyjadrenie alebo nieco ohladom toho dielu, cize reklamaciu zleho dodania a nasledne vyjadrenie k tomu ;) inak ich nemas s cim oslovit...
BellCross
17.03.16,11:13
Diky Fortunka,

uz sa to tu zacina zvrhat mimo temu.
V podstate len som chcel vediet ako postupovat ked mam zbytocny zvysny diel doma.
Takze prve reklamovat, vyjadria sa oni k tomu trebars negativne ze to neprevezmu a tak nasledne.
A ak nie tak ebay a podobne este a inzerovanie dalsie.
jslancik
17.03.16,11:26
len aby sa ti to s tým servisom nezačalo zvrhávať "mimo tému" :D