milkami
17.03.16,15:04
Môžem si uplatniť DPH až z vyúčtovacej faktúry a nie z faktúry k zálohovej platbe? Vznikol preplatok a ten neviem ako zaúčtovať, aby sa znižil uplatnený odpočet DPH.Na vyúčtovacej faktúre je k úhrade 0, ale na zálohe ešte ostáva preplatok. Vyúčtovacia i zálohová faktúra je v jednom mesiaci.
fortunka
17.03.16,15:29
Preplatok ti nijak neovplyvnuje DPH, ty zauctujes faktury a na zaklade nich odpocitas DPH. K tomu uhrady... a ostane ti na fakture vyssia uhrada.
Tu si rieste s dodavatelom, ci sa bude vracat.. alebo este nieco dodavat napriklad.
milkami
17.03.16,16:05
asi som to prekomplikovala. Mám JÚ. Zaevidovaná preddavková faktúra 800,-, knej priradená úhrada. Zaevidovaná faktúra k zálohovej platbe, 800,- v členení na základ a DPH 666,67+133,33,odpočítaná DPH. Došla faktúra vyúčtovacia, kde je vyčíslená dodávka 654,80+130,96 DPH, zúčtované zálohy v tej istej výške , k úhrade 0. A nikde nie je vyčíslený preplatok 14,24, ktorý mi vrátili na účetnasledujúci mesiac.
Žanet
17.03.16,20:14
Uplatnenie DPH a evidencia v KV bude z vyúčtovanej zálohy keďže k nej vystavili doklad na uplatnenie DPH, Na rozdiel preplatenej zálohy ti mali poslať opravnú faktúru k prijatej zálohe.
milkami
18.03.16,05:50
tak som si to predstavovala aj ja, idem zisťovať, kde je tá opravná faktúra
fortunka
18.03.16,07:06
Podla mna nemusia... islo iba o preplatok, tebe po zauctovani tych dvoch faktur musi na jednej ostat preplatok v knihe zavazkov. A to iba vratis tou ich uhradou co ti prisla na ucet. Nikde nemusi byt vycisleny ;)
Žanet
18.03.16,07:43
Lenže tu sa nejedná len o finančnú časť tá je v poriadku. Ide o to že oni vystavili doklad na uplatnenie DPH v inej sume ako to nakoniec vysporiadali vo vyúčtovacej faktúre,kde uviedli základ, DPH a k úhrade - 0€. Takto zostal preplatok nevysporiadaný z pohľadu DPH, ktorý vrátili na účet. Mohli to rovno vysporiadať vo vyúčtovacej faktúre ale oni to neurobili. Nám bežne chodia opravné faktúry k nevysporiadaným zálohám.
milkami
18.03.16,09:51
presne tak,správne si to pochopila. Mne neostal na žiadnej faktúre preplatok, neviem prečo to nerobia vo vyúčtovacej faktúre, majiteľ hľadá opravnú faktúru, len neviem či nájde.