oravecjn
17.03.16,15:48
Ahojte chcel by som sa informovať ze ci je možné niekde získať hypotéku na kúpu bytu ked pracujem v zahraničí a chodím len na sezónny


A nevadí ze nemám trvalý pracovný pomer ?
Mila123
17.03.16,14:59
áno, je tam viac faktorov, ktoré zavážia, hlavne príjem, ale pokiaľ bude nehnuteľnosť na SK tak zvyčajne nie je problém......
ivka70
17.03.16,15:18
Kazda banka zvycajne pozaduje pravidelny prijem na ucet, ktory si vie overit.
Minimalne teda by si si mal na ucet v SR zacat posielat mesacne sumu, ktora by deklarovala tvoj mesacny prijem.
Sucasne ale banka bude preverovat tvoju schopnost splacat uver, co pri nepravidelnom prijme asi tazko preukazes.

Obehni si nejake banky a spytaj sa na podmienky aj na to ako mozes preukazovat svoj prijem.
lastom
31.03.16,18:43
zdravim, nie je to take jednoduche, ako tu pisu ostatni. Banka bude chciet prac. zmluvu, takze ak ma prejst uver, zmluva by mala byt v lepsom pripade aspon na 12 mesiacov, v idealnom pripade na dobu neurcitu. Ak bude napr iba na nejake konkretne obdobie par mesiacov, nie je sanca. Jedina vynimka su sportovci, kde su akceptovatelne taketo zmluvy. Vobec nie je potrebne si posielat mzdu na slov. ucet, banke staci vypis zo zahranicneho uctu. Mzda ale musi chodit na ucet, ak je v hotovosti, je to velky problem. A samozrejme, nehnutelnost musi byt na slovensku.
naxmt
17.04.16,11:23
Ja by som len dodal že banky chcú aby ste mali aj hystóriu v zahraničí takže 12-24 mesiacov už odpracovaných. Jedina opatrovatelky/ia v Rakússku to majúo trochu jednoduchšie.