korela888
17.03.16,19:08
Dobrý deň, ja si zase lámem hlavu nad nasledujúcim problémom účtovania phm: sme s. r.o., účtujeme v pú a nie sme platcami DPH. Konateľ s.r.o. tankuje do súkromného auta, ktoré používa na firemné účely tankovacou kartou, ktorá je vystavená na firmu a aj firemnou platobnou kartou. Raz za dva týždne obdržíme faktúru od spoločnosti Slovnaft za tankovanie + predloží mi bločky za tankovanie v zahraničí, rovnaké sumy sú však aj na výpise z účtu nakoľko ich platí kartou. Na každú cestu konateľa vystavujem cestovný príkaz s prepočtom stravného + náhrad za kilometer a náhrady za PHM podľa odjazdených kilometrov a spotreby v techničáku. Môžem zaúčtovať cestovný príkaz 512/365 a následne faktúru od Slovnaft na 501/321 ? Ak uhradím faktúru do Slovnaft z účtu a vyplatím cestovné náhrady konateľovi, nedostane sa mi suma za spotrebované PHM dvakrát do nákladov? plus ešte čo s nákupmi phm platobnou kartou, ktoré mám na výpise z účtu? som z toho domotaný prosím o objasnenie ako to správne rozúčtovať. Osobne mi to napadá nasledovne:
Cestovný príkaz
512/365 - cestovný príkaz
365/211,221 - úhrada konateľovi

faktura od Slovnaft:
501,999/321 - spotreba phm nedanova (ako prip. pol.), nakolko už mám množstvo phm zaplatene v cestovnom prikaze

úhrady za phm platobnou kartou z účtu:
501,999/261 - interný doklad platba kartou podľa bločku (rovnako spotreba PHM nedanova Prip. pol.)
261/221 - účtovanie výpisu z účtu

ďakujem za objasnenie
ivka70
17.03.16,19:00
.