erika.
18.03.16,12:24
Prosím Vás, dopočula som sa, že už nie je povinné vypisovať príjmové a výdavkové doklady. Je to naozaj tak? Díky
Tweety
18.03.16,11:25
Nie, nie je tomu tak. Ak máš pohyb v pokladni, doklad musíš mať.
erika.
01.04.16,12:40
díky....a to ma o tom presviedčal ekonom... :)
Žabinka
01.04.16,12:44
ono to asi bolo myslené, že keď más doklad z erp, nemusíš k nemu vypisovať ppd alebo vpd.. ale keď hotovosť vyberáš/vkladáš do pokladne (účtovnej), na základe čoho zaúčtuješ pohyb? len na základe vpd/ppd..
kn-alka
01.04.16,12:51
podľa mňa si to pletiete s tým, že k faktúre sa už nevypisujú príjmové pokl.doklady, ale musí byť bloček z ERP - teda čo sa tovaru týka
erika.
04.04.16,06:20
Jarka, nie nemýlim. Viem , musí byť doklad z ERP, ale som myslela, či k tomu dokladu musím vypísať aj VD, alebo ho stačí len "pripnúť" a doklad očíslovať bez vypísania výdavkového dokladu. Díky
kn-alka
05.04.16,04:38
§ 10
Účtovný doklad


(1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať
a) slovné a číselné označenie účtovného dokladu,
b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
f) podpisový záznam osoby (§ 32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.


bloček neobsahuje všetky tieto údaje, preto sa prikladá výdavkový doklad
erika.
05.04.16,06:45
díky moc...si zlatá Jarka....tak sa volá aj moja sestra :)