Mi_t_is
18.03.16,21:57
Dobrý deň, môžu byť takto postavené základy pre dom? Prevyšenie 75cm, zaklady by boli 1m pod terenom a neboli by vodorovne, všetko je vidno na priloženom obrazku. Mam ale pocit že to treba tie zakladove pasy ešte utopiť aby nezasahovali nad vyškut erenu a nemuselo sa šalovať okolo nich. Mam pravdu? Ďakujem.

legenda - hnedé - teren
žlté - beton
sivé debniace tvarnice
marleau
19.03.16,05:21
spodná hrana základu musí byť vodorovne
jslancik
19.03.16,05:52
sú dve možnosti - buď si projektant daného domu, alebo nie si. Takže buď choď vrátiť diplom, alebo to nechaj na tých s diplomom. Tak či tak to budú musieť riešiť kompetentné osoby, a nechci, aby sa rehotali tvojim nápadom... Najhoršie je, že takíto "odborníci" trvajú na svojich požiadavkách/predstavách a skutoční odborníci majú z nich fakt ťažkú hlavu...
V dobrom ti radím. Svojimi predstavami a návrhmi môžeš narobiť viac škody, ako nejaký úžitok. A plánovanie takýchto detailov bez akýchkoľvek znalostí - na čo to vlastne robíš? keď príde čas robiť základy, bude od nich výkres a budú to robiť osoby, ktoré o tom niečo vedia. Ty akurát dozrieš, aby to robili podľa výkresu (a na to tiež môžeš mať osobu zvanú stavebný dozor - toho na stavbe musíš mať)
Ing. Ľubomír Janoška
19.03.16,09:26
Určite nie základy poožené na šikmo, to je hazard.
220870
19.03.16,10:32
Takto to nemôže byť.
Apiss
28.03.16,18:06
traktorbager ti to zrovná do roviny
Mi_t_is
28.03.16,19:16
Už som prišiel na to že by to aj celkom takto byť mohlo avšak najspodnejšia časť musí byť vodorovne a nie šikmo ako mam ja alebo druhá varianta, spodok musí byť so schodikami , čiže nie šikmo ale vodorovne a každych niekoľko metrov odskok.

nákres je len ilustračny a rozmery na obrazku nezodpovedaju skutočnosti ale tuna som popísal tie dve varianty
http://prntscr.com/al9fla