1983Martin1983
19.03.16,00:40
Zdravim. 8.8.2014 som dostal ponuku od nemenovaného pracovať vo Francuzsku ako CNC Frezar no podmienka bola založiť si živnosť. Po prichode mi dal podpisať (Zmluvu o vykonani práce). Nebolo v nej určene za akú odmenu tá bola dohodnutá ústne priamo z francúzom koľko mám tomu nemenovanému za každú hodinu faktúrovať. V zmluve je uvedené na dobu neurčitú. Aj keď podľa mňa je táto zmluva hluposť medzi dvoma SZČO. Teraz od 1.4.2016 som si našiel inú prácu na TPP v inej krajine a chcem to z nim skončiť. Ako som pozeral zákony najskor to bude asi ,,Dohoda o vykonaní práce,, takže tá sa dá uzatvoriť max na 1 rok a počas toho roka odpracovať max 350h. Otázka znie , nezanikla tá zmluva už k 8.8.2015? Alebo mu musím ešte nejako oznámiť ukončenie.
Ďakujem za pripadne odpovede.
jslancik
19.03.16,06:13
Pardón.
Pozri si kópiu toho, čo si podpísal. Prípadne si spomeň, čo si to podpisoval a spomeň si na kľúčové body toho, čo si podpisoval... My to nemáme ako vedieť... A je dobrý zvyk, odkladať si to, čo podpisuješ, hlavne keď sa jedná o peniaze.
SZČO sú obchodní partneri, nič iné.
Či to bola dohoda o vykonaní práce? Pozri, čo ti vlastne posiela - či iba úhrady faktúr, alebo aj nejakú výplatu.
Spolupracovať s niekým bez toho, aby si mal čokoľvek zaručené, to chce fakt gule...
1983Martin1983
19.03.16,09:01
Neposiela mi nič. Ja mu vystavím faktúru za práce vykonané v danom mesiaci. On spočíta svoju faktúru (nakoľko on tam tiež pracuje) a moju, vystavý celkovú francúzovi , ten mu na základe nej prevedie peniaze na jeho účet a on potom na základe mojej faktúry prevedie peniaze na účet mne, potom mi donesie aj moju podpísanú faktúru. A kópiu toho čo som podpísal mám no nemôžem nikde na nete ani v zákone nájsť takú zmluvu. Nadpis to má ,, Zmluva o vykonaní prác,,
jslancik
19.03.16,09:11
no zdá sa, že je to fakt zmluva medzi SZČO. A určuje podmienky vašej vzájomnej spolupráce. Preštuduj a riaď sa ňou.
Katy a R
19.03.16,10:42
Určite to nebude "Dohoda o vykonaní práce" - lebo tá sa riadi ZP. Ty vystavuješ faktúry - si szčo ... a ak chceš ukončiť spoluprácu - treba sa riadiť zmluvou, ktorú si podpísal - tam určite máš napísané, akým spôsobom môžeš ukončiť spoluprácu.