Pop Sop
19.03.16,13:28
Byvam na dedine a za domom mame rolu,ktoru sme nepouzivali. A uz 3.rok po sebe nam celu rolu niekto poorie,zasadi psenicu a potom pokosi. Jednoducho bez nasho vedomia a povolenia niekto pouziva nas pozemok.
Mozte mi povedat co dotycnemu hrozi ak to ohlasim na policii?

UPRESNENIE:pozemok je hned vedla domu,viditelne ohraniceny brazdami.
Problem je ze tam chodi skoro rano ked sme vsetci v praci.ked som ho stretol v dedine a poziadal som ho nech mi necha cez rolu neosiaty pas kadial by som mohol chodit vencit psov tak ma este vysmial a vyhrazal sa nasilim.a rolu o den nato celu zasial.
Na policii mi povedali ze toto iste urobil v dedine uz viacerym ludom len nikto nepodal oficialnu staznost aby mohli konat. Problem je ze by za to mohol vyfasovat skutocny trest,lebo pacha trestny cin pri kazdom vstupe na cudzi pozemok.
Vie mi niekto povedat aky trest by dostaľ? Viete nechcem nikoho nechat zavriet kvoli role aj ked je hulvat,preto potrebujem vediet konkretny trest za konkretne trestne ciny co pacha.vdaka
misoft
19.03.16,13:46
Pokiaľ viete hranice pozemku - nabite si tam tabuľky "Súkromný pozemok" - a chodiť častejšie na pozemok (a prípadne chytiť toho, kto si tam seje na vašom bez povolenia).
expeeert
19.03.16,16:13
Alebo pokosiť pšenicu skôr, však kosí na svojom :)
Katy a R
19.03.16,18:10
no neviem .. ak roľa bola zarastená, nepokosená .... tak ten neznámy vám vlastne službu spravil.
pretože za zaburinenú roľu by vám hrozili aj nejaké sankcie ...
však sa normálne dohodnite (napr prenájom) - nech máte z toho nejaký úžitok ....
Pop Sop
20.03.16,06:53
Dobre slovo u neho neurobi nic,nie je ochotny ani komunikovat. A keby som mu to zozal skorej tak verim tomu ze ma minimalne zrazi autom ci inak dokalici. Je to vseobecne znamy hulvat a nasilnik
buchač
20.03.16,07:13
Na jednej strane máš problém ... a s Tebou aj iní.
Nuž neviem dokedy si chcete nechať na hlavu ondieť ...

Veď vy v tej dedine vlastne nie ste normálni.
Dane za pozemky zaplatíte vy ako majitelia a nie dotyčný.
Dotyčný síce zasadí a aj zožne na vlastné náklady...ale produkt zeme a následný zisk je jeho.

To vyhrážanie a neoprávnený vstup na pozemok ?

Všetko so všetkým ? Ajajááááj....
---------------------------------
Záver Tvojho problému je "najlepší."...
Chceš vedieť konkrétny trest, to je pekné. Dokonca ani do basy ho nechceš dať.
ALE šak neblázni......
"Kde niet vinníka, tam nie je ani sudca."
Pop Sop
20.03.16,08:09
Skutocne chcem vediet co by mu hrozilo po nahlaseni na policii. Mne by stacilo aby mi dal rolu do povodneho stavu co bola zasadena trava. Na policii mi povedali ze len za nedovoleny vstup mu hrozia 3mesiace na tvrdo plus ine paragrafy,tak som si to rozmyslel.Nakolko si viem predstavit co by sa stalo ak by ho za to zavreli a po case pustili.teraz si predstav ze tam bol aspon 10krat a zaroven ten pozemok vyuziva na podnikanie.nakolko psenicu potom predava.
Moralnou otazkou je ci mu chcem znicit zivot,napriek tomu ze mi ten moj iba zneprijemnuje
Pop Sop
20.03.16,08:14
Musite pochopit ze na dedine kazdy pozna.kazdeho aspon z videnia.ak by som byval niekde inde tak by som to bez rozmyslania nahlasil. Ale v mojej situacii je to komplikovanejsie.toho cloveka budem stretavat cely zivot
buchač
20.03.16,11:40
...a teraz čo, keď každý každého pozná ???

Mám chalupu na dedine...teraz mám držať hubu a krok ?
Alebo v paneláku sa tiež poznáme, takže nechám nejakého debila, aby si o mňa hubu otieral ?

Mne je jedno...rob, ako myslíš.
Ale jedno z druhým sa nedá zosúladiť.
Morálka a zákony platia (mali by) pre každého.
misoft
20.03.16,15:20
Taká bejzbolka - to je tiež dobrý argument....najlepšie ak je alumíniová...