Banská Štiavnica
19.03.16,14:37
Prosím o informáciu, ako postupovať, keď chcem požiadať o vrátenie zaplatenej dane v Rakúsku (brigáda 2 mesiace). Potrebné formuláre ako kópiu dokumentu Lohnzettel od zamestnávateľa a potvrdenie BESCHEINIGUNG EU/EWR + výplatné pásky mám, len neviem kde mám odniesť formuláre, buď na DÚ podľa trvalého pobytu, alebo zaslať do Rakúska. Vie mi niekto poradiť ?
arizona
19.03.16,17:55
Banská Štiavnica
20.03.16,08:32
Ďakujem. Ešte otázku. Ak už som podal DP aj na slovensku a mám o tom potvrdenie, že daň je na slovensku vyrovnaná, potom spolu s tymto potvrdenim a potvrdeniami, ktore mam od rakuskeho zamestnavatela mam kde zaslat, aby mi vratili dan zaplatenu v Rakusku ? Nerad by som DP daval spravit nejakej spolocnosti, uctuju si dost velke poplatky a ta vratka dane je len 45 Eura. Dokažem to spravit aj sam ?
zanetth
20.03.16,08:53
Nestačí poslať doklady, treba vyplniť rakúske DP (formulár L1 a L1i). Ako viete, že vratka dane je len 45 EUR? V prípade nízkych príjmov v AT vracajú aj časť zaplatených odvodov.
Banská Štiavnica
20.03.16,09:03
Našiel som na internete formular L1; staci ked ho vyplnim, prilozim potrebne doklady a poslem ? Nejde o vysoky prijem, zaplatene odvody cca 350 Eur a daň 45 Eur. Formular L1 + doklady traba poslat na prislusny danovy urad v AT podla sidla zamestnavatela ?
zanetth
20.03.16,09:13
Ten formulár L1 ani L1i sa nedá stiahnuť z internetu, treba originálne tlačivo z finanzamtu. Vrátia Vám zaplatené preddavky + 20% zo zaplatených odvodov, maximálne však 220 Eur. Áno treba poslať na DÚ podľa sídla zamestnávateľa.