piccolo222
19.03.16,15:13
Do akej doby je potrebne oznamit do ZP že je zamestnanec PN?Zamestnanec mi doniesol PNku v piatok.Dva papiere jeden určeny pre mna na zaklade ktoreho mu budem platit prvych 10 dni.Počas tejto doby nenahlasujem do Soc.poistovne nic? Az do 3 dni po uplynuti 10 dnovej lehoty?Ako je to v pripade ZP?Treba to nahlasit hned od zaciatku PN alebo až po tych 10 dnoch?vznikaju ešte nejake dalšie povinnosti pre zamestnavatela? Dakujem za odpoved.
veronikasad
19.03.16,14:16
do konca apríla 2016 - začiatok. Ak do konca marca PN-ukončí, tak súčasne nahlásiš aj ukončenie.
Ak posielaš výkazy elektronicky, Oznámenie je dobré poslať pred odoslaním mesačného výkazu za marec.
piccolo222
19.03.16,14:24
Dakujem za rychlu odpoved.Čiže ak neukonči PN do konca marca tak to oznamenie pošlem napr. 10teho a a vykaz ako normlane v čase vyplat?a čo sa tyka socialky tu riešim až po 10 dnoch PN?Tam treba osobne zaniest to tlačivo čo mi odovzdal zamestnanec? Je to prva PN čo riešim tak dakujem za trpezlivost :)
veronikasad
19.03.16,14:28
Oznámenie môžeš poslať v ten istý deň ako výkaz, ale najskôr odošli Oznámenie a až potom výkaz.
Do SP posielaš PN-ku až po 10-tom dni PN. Osobne, alebo poštou. Zamestnanec ti dal dve tlačivá. Žiadosť o náhradu príjmu si založíš ku mzdám, rovnako ako kopiu žiadosti o nemocenské. Ak PN-ka bude trvať po 31.3.2015, musí ti priniesť tzv. "prechodku" = Potvrdenie o trvaní DPN.
piccolo222
19.03.16,14:52
Velmi si mi pomohla dakujem ešte raz velmi pekne :)