Mimiska
19.03.16,19:18
Zdravim vsetkych,
chcem sa spytat ci je v danovom priznani typu B nejaka kolonka, kde sa vypise suma neuhradenych faktur od odberatela? Ovplyvnuje to nejak dan ktoru ma zaplatit?
Dodavatel - zivnostnik, platca DPH, danova evidencia...
Vopred dakujem
veronikasad
19.03.16,18:20
ano, je - tabulka č. 1a na str. 3 (pokračuje na str.4)

Neuhradené faktúry neovplyvnia základ dane za rok 2015 - pri daňovej evidencii do príjmov vstupujú až po úhrade. Neplatí v prípade, ak živnosť bola ukončená alebo prerušená a nebola obnovená do lehoty na podanie DP. Vtedy by si musela upraviť základ dane o neuhradené pohľadávky.
Mimiska
19.03.16,18:24
Dakujem, ale nedozvedela som sa ci to nejak ovplyvni vysku dane... predpokladajme, ze k uhrade faktury nepride..
veronikasad
19.03.16,18:26
Živnosť stále trvá, alebo bola ukončená, resp. prerušená ?
Mimiska
19.03.16,19:17
stale trva
veronikasad
19.03.16,19:23
doplnila som odpoveď
Mimiska
19.03.16,19:42
cize ako platca dph zivnostnik musel zapocitat aj dph z fa, ktora uhradena nebola...ale pri dani z prijmu sa tato FA do prijmu nepocita?
veronikasad
19.03.16,19:44
pri DE nie, ak by viedol podvojné účtovníctvo - ano.
Mimiska
19.03.16,19:55
velmi sa ospravedlnujem za mnozstvo otazok a zaroven pekne dakujem za napomocne odpovede :) ale ak to zhrniem...zivnost trva, platca dph, danova evidencia, neuhradena faktura od odberatela - pri danovom priznani k dani z prijmu sumu neuhradenych pohladavok vypisem do tabulky 1a a vysku tychto faktur nezapocitam do vysky prijmu, kedze uhradene neboli a vediem DE.. otazka...ak pohladavka nebude nikdy uhradena, bude v tabulke 1a stav pohladavok v kazdom roku vo vyske tejto neuhradenej faktury? dakujem krasne a prajem pekny vecer