McCloud
20.03.16,09:41
Pri posielani listu / balika na poste, sa treba preukazat standartne OP.

Je ale mozne, odoslat balik na miesto niekoho ineho? V pripade, ze odosielatel nie je schopny sa osobne dostavit na postu. Potrebuje clovek, ktory takto balik odosiela original OP odosielatela ?

Je vobec mozne, 'poverit' niekoho, aby odoslal balik za Vas ?
Chobot
20.03.16,08:52
Pri odosielaní balíka sa nepreukazuješ OP. Balík aj list môže ktokoľvek odoslať. Na to netreba plnú moc. Preukazuješ sa iba pri prevzatí, alebo keď posielaš peniaze poštovou poukážkou.
arizona
20.03.16,08:58
Posielam baliky casto,ale nikto este odo mna nepytal OP. To mas skadial taketo info?
McCloud
20.03.16,10:33
ok, je mozne ze som sa mylil.. nechodim na postu tak casto. Vzdy si ale pytali odomna OP.
Cize z toho vyplyva, ze pri odosielani mozem pouzit akekolvek udaje odosielatela (meno, adresa). Spravne ?
veronikasad
20.03.16,10:49
Chceš poslať balík z vymyslenej adresy ? Čo potom s ním, ak zásielka nebude prebraná a vráti sa späť ?
McCloud
20.03.16,14:20
viem si predstavit situacie, kedy by aj falosna adresa mohla byt uzitocna.. preto som mal pocit, ze je potrebne sa preukazat OP, aby sa tomuto predislo. Ale teraz mi ide o to, aby vedel kamarat odoslat balik pod mojim menom a adresou.
misoft
20.03.16,15:43
Poopravím - ePoukážkou. Pri obyčajnej sa tiež nepýta OP pri odosielaní peňazí....
misoft
20.03.16,15:46
No veď môže..... A dokonca môže odoslať ten balík s tvojou adresou ako odosielateľa (píše sa vľavo hore) z akejkoľvek pošty, kde sa takéto zásielky preberajú. Takže aj keby odosielateľ bol napr. z Humenného, a posielal do XYZ, môže odoslať hoci aj z Bratislavy - veď sa vypisuje podací lístok, každý balík má svoje číslo (tiež uvedené na podacom lístku).
mareko
20.03.16,17:10
Balík či list môže dokonca poslať aj bez odosielateľa. Je to síce z logických dôvodov "proti sebe" , no môže sa ;) . Vymyslená adresa = žiadna adresa :(
McCloud
21.03.16,06:25
Okey, vsetko jasne. Vdaka hosi :)
jslancik
21.03.16,06:38
vychádzaš z nesprávnej premisy. a celá tvoja otázka je teda bezpredmetná.