Maimad69
20.03.16,18:13
Chcel by som kúpiť dom v dražbe , problém je v tom že nemám hotovosť na celý dom, ale mám byt v hodnote asi 70 000€ , lenže byt je v prenajme a podnájomníci majú zmluvu ešte 6 mesiacov. Urgentný predaj aj s neistým výsledkom dražby teda nepripadá do úvahy.

Kde by sa dalo požičať cca 40 000€ na tých 6 mesiacov , potom by som predal byt a peniaze vrátil ? Ale zároveň by som potreboval taký druh pôžičky ,ktorý by bol platný až keď dom vydražím , lebo ak sa mi ho nepodarí vydražiť za maximálnu cenu ,ktorú som ochotný dať tak by som si aj zbytočne požičiaval.

Nejaké nápady? Hypotéka?
karakul
20.03.16,18:27
misoft
20.03.16,18:28
Trefa!
profesional
20.03.16,18:38
Americká hypotéka od Tatra Banky..
buchač
20.03.16,18:41
To som aj ja mal na mysli...:D :D :D
Róbert Bella
22.03.16,08:04
to by chcel každý zadarmo požičať .... každé požičanie niečo stojí ... okrem iného na dražbu sa dáva zábezpeka a to si myslím že je jediné čo potrebujete v rámci dražby ak to vyhráte vybavíte úver alebo niečo podobné ...
draik
22.03.16,09:47
Za 15 dní od dražby vysoký úver spravidla nevybaví.
lastom
31.03.16,18:24
zdravim, nie je to az tak zlozite, ako to vyzera. Zalozit mozete vlastny byt, to ze su tam podnajomnici, nehra ziadnu rolu. Kedze sa jedna o dom v drazbe, tak by tom musel byt bezucelovy uver. Uver sa da schvalit do tyzdna a cerpat peniaze do 6 mesiacov popr. od uveru odstupit bez pokuty, ak to s tou drazbou nevyjde podla vasich predstav.
naxmt
17.04.16,11:32
Dobrý deň, možnosti by boli 2.
1. Vybaviť hypotéku na byt ktorý vlastníte, musíte sa v banke tváriť, že to nie je prenajaté!!!! , pretože s tým právníci banky majú problém. Niketoré banky majú priamo v zmluvách že s musíte požiadať o súhlas banky, ak chcete prenajímať.
2. Je možné kúpiť nehnuteľnosť aj v dražbe , musí sa však jednať o dobrovoľnú dražbu.
Hlavný rozdieľ je v tom, že účelová hypotéka máva výhodnejší úrok ako bez účelová(tzv. americká). Ak máte všetky doklady hypo dnes vybavíte za 4-5dní. Prípadne môžete v 1 možnosti vybaviť hypo a na čerpanie máte 6 mesiacov ak nevyčerpáte úver zanikne, alebo požiadate o storno kľudne aj podpísanej zmluvy ak by ste dražbu nevyhrali.
Mila123
06.12.17,17:12
odpovedáš na poldruha roka starý príspevok......
misoft
06.12.17,17:12
Eeeee..... oné....... za rok a dačo hádam už tie peniaze aj získal a už spláca....
Čo takto pozerať na dátumy príspevkov, na ktoré reaguješ?