d0minik
20.03.16,20:46
Chcel by som začať podnikať s palivovým drevom, len neviem ako to funguje, predstavoval by som si tak že drevo by sa v lese naťažilo a následne zviezlo do nejakej budovy/garaža/hangara kde by vyschlo a následne bolo pripravené na predaj, len neviem kam mám isť aby som mohol ísť to drevo ťažiť, mám si kupiť les, časť lesa, alebo čo, aby to bolo legálne
buchač
20.03.16,19:58
"...predstavoval by som si tak..."
=======================

Nie som síce podnikateľ...a ani nemienim. :)

Ale vzhľadom k citácii si dovolím tvrdiť, že si to predstavuješ (neber osobne, nie si sám) jak Hurvínek válku.
-----------------------------------
Keby som ale ja šiel do ponikania, tak by som zadal do Googla výrazy ..."urbárske spoločenstvo, tažba dreva, pobolenie, zákon"...následne prešiel net a mal by som výsledok.
-----------------------------------
Mimochodom...v obci, kde mám chalupu sú traja, čo ťažia palivové drevo...a ani jeden si les nekúpil...;)
Martin Špes
06.05.16,09:00
Mna to tiez zaujima. Snazil som sa aj hladat veci na internete, ale vsetko je po nejakych kuskoch a ja by som potreboval ucelene informacie. Zatial to chapem takto. Vlastnik lesa musi mat spravcu, ktory sa mu o ten les stara. Co sprava robi, zatial netusim. Ako vybavit povolenie na tazbu dreva netusim, je to LHP? Ja mam moznost kupit sice maly kusok lesa od rodiny za dobru cenu. Ak ho uz budem mat, tak by som sa chcel pozriet na moznosti. Istotne viem, ze to lahke nebude, ale stracam sa v tom mnzostve informacii, Ak niekto vie blizsie nasmerovat, budem vdacny. Ja som ochotny za informacie aj zaplatit.
Majapa
16.05.16,09:56
napíšte otázky na urbariaty@gmail.com a odpoviem vám