dakanka
21.03.16,20:39
Podávam priznanie za dohodára DPFOA ...co mám urobiť s príjmom z aktivačnej činnosti?
Anik
21.03.16,19:51
Nič

Nezdaňované príjmy
Dani z príjmov nepodliehajú dávky a podpory vyplácané z verejného zdravotného poistenia, sociálneho poistenia, dávky a príspevky na zabezpečenie základných životných podmienok a riešenie hmotnej núdze, štátne dávky a štátne sociálne dávky vyplácané Sociálnou poisťovňou a Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny.

Medzi dávky, ktoré sú od dane z príjmov oslobodené, patrí:

dávka v nezamestnanosti
dávka garančného poistenia
dávka a príspevok v hmotnej núdzi
príspevok na zdravotnú starostlivosť
aktivačný príspevok
príspevok na bývanie
ochranný príspevok
jednorazová dávka v hmotnej núdzi
Tieto dávky sa do daňového priznania neuvádzajú.

Ak sa jedná o vlastný príjem manželky tak potom aj príspevok z aktivačnej činnosti je vlastným príjmom manželky.
dakanka
21.03.16,19:59
Môžem teda uplatniť odpočitateľnú položku v plnej výške ak je evidovaná UPSVaR celý rok?
veronikasad
21.03.16,20:04
aký doklad máš o príjmoch z tejto činnosti ?
Anik
21.03.16,20:06
teraz neviem či sa Ti jedná o daňovníka, alebo odpočítateľnú položku na manželku. Doplnila som Ti do príspevku.
dakanka
21.03.16,20:08
Nie nejedná sa o príjem manželky.... je to príjem FO za ktorú podávam DP evidovanej UPSVaR pracujúcej na dohodu
dakanka
21.03.16,20:11
dokladom je potvrdenie UPSVaR
Anik
21.03.16,20:13
každý okrem "starobného a výsluhového" dôchodcu má nárok na celoročnú odpočítateľnú položku vo výške 3.803,33
Tie úvodzovky, kôli tomu, že tam môže byť výnimka, ktorá však nie je predmetom Tvojej otázky
dakanka
21.03.16,20:17
ďakujem pekne za odsúhlasenie...tak som to aj urobila