michal456
21.03.16,21:52
Dobrý večer, chcem sa opýtať, som živnostník a kúpil som si v roku 2015 notebook, ktorý som si dal do nákladov a používam ho na pracovné aj súkromné účely (80 % do nákladov). Kde mám tento notebook uviesť v daňovom priznaní? V tabuľke č. 1a?

Doplnenie - práve som si vygooglil, že by mal ísť do Zásoby. Nevadí ale, že som jeho nákup zarátal aj do daňových nákladov a dám ho aj do kolónky Zásoby?
Anik
21.03.16,21:57
aké účtovníctvo vedieš, Tvoja otázka je veľmi nekonkrétna. Aká cena bola toho notebooku ?
michal456
21.03.16,22:39
Ospravedlňujem sa. Vediem si iba daňovú evidenciu. Cena bola 400 €. Moja dilema je len v tom, ako tento notebook a či ho vôbec zapisovať nejako špeciálne do daňového priznania. Hmotným majetkom nie je (podľa toho čo teda viem), niektorí mi radia dať sumu 400 € do kolónky Zásoby, iní zasa, že už to nemám nijako riešiť, že je to súčasť nákladov a do Zásob sa píše iba tovar určený na ďalší predaj.
Anik
21.03.16,22:46
Ak ho zapíšeš do tej kolonky zásoby tak si na ňu vyhotov kartu drobného hmotného majetku, ktorý bude využívaný v podnikaní viac ako rok. Ja si však myslím že pri tej cene 400 eur by sa nič nestalo ak by si sa rozhodol ho nedať do tej kolonky zásoby.
Čo sa týka zaúčtovania tak celý ide naraz do výdavkov cez zásoby a dala by som si pre seba analityku - notebook
jakubzemko
22.03.16,05:41
Ja by som to tiež nedával do zásob. Predsa, kúpim notebook, príjmem ho na sklad čim zaznamenám prírastok zásob v knihe zásob a následne ho v vyskladním do spotreby, čiže v knihe zásob ho už nemám, tak to nie je podľa mňa zásoba. Ak by to tak bolo, bolo by zaujímavé sa dozvedieť, koľko rokov a v akom ocenení sa takýto notebook bude vykazovať v zásobách :D