elvecko
22.03.16,08:34
Pozdravujem.
Na STK mi bolo povedané, že mám nesprávne zapísané ťažné zariadenie v TK a mám si to dať isť opraviť na políciu. Mám to takto už skoro 10 rokov. Budem potrebovať okrem tk aj iný doklad, lebo ja nič iné nemám.
duves
22.03.16,07:45
Firma, čo namontovala ťažne ti určite niečo odovzdala
Žabinka
22.03.16,07:55
NIč k tomu nepotrebuješ. Je to oprava podľa dákeho nariadenia, nechce sa mi hľadať akého. Do protokolu STK ti napísali údaje k ŤZ zo štítku. S týmto protokolom, plus OEV časť II, a časť I (ak bolo vydané), dokladom PZP, občianskym alebo výpisom z OR, ideš na políciu, vypíšeš si malú žiadosť A5- Žiadosť o vykonanie zmeny, do kolonky: žiada o vykonanie tejto zmeny.. napíšeš: Úradná oprava, zapísanie údajov o ŤZ.. Plus napíšeš to čo zapísala STK: Trieda, Značka, Typ, Schvaľovacia značka, a všetko ostatne. Je to oprava zadarmo, nič sa neplatí. Podľa sadzobníka správnych poplatkov v časti doprava: Položka 68a
a) Vydanie osvedčenia o evidencii časti I alebo časti II alebo technického osvedčenia vozidla vrátane vykonania zmien v týchto dokladoch a doručenia osvedčenia o evidencii časti I na určenú adresu ........................................... 6 eur.. Ale platí tu oslobodenie: Od poplatku podľa písmena a) tejto položky sú oslobodené osoby, ktorým sa vydáva osvedčenie o evidencii časti I alebo časti II alebo technické osvedčenie vozidla ako náhrada pri zmene nezavinenej občanom, alebo ak bola v osvedčení o evidencii časti I alebo časti II alebo technickom osvedčení vozidla zistená chyba zapríčinená výrobcom osvedčenia o evidencii časti I alebo časti II alebo technického osvedčenia vozidla alebo chyba zapríčinená orgánom, ktorý osvedčenie o evidencii časti I alebo časti II alebo technické osvedčenie vozidla vydal, okrem prípadov, keď chybné osvedčenie o evidencii časti II alebo technické osvedčenie vozidla vystavil výrobca alebo zástupca výrobcu.
Auto nemusí mať obhliadku, zápis sa vykoná na základe protokolu o technickej kontrole vozidla.
Niektoré DI majú možno inú žiadosť ako som písala A5, napr. tu http://www.minv.sk/swift_data/source/miestna_statna_sprava/okres_zilina/odbor_dopravy/cestna_doprava/ZAPIS.pdf.
Ešte som zabudla napísať, že na DI ti vystavia nové OEV časť II s opraveným zápisom, a stým potom ideš nazad na STK..
elvecko
22.03.16,12:55
Celkom tomu rozumiem. Akurát keď som oslovil výrobcu, či mi vie poslať certifikát, ak by bol potrebný, tak povedal že m=am starú homologizáciu 27MD a k novej E20 treba aj nový štítok za 30 €. Nemám s tím problém, ale len pokiaľ to naozaj treba meniť.
Žabinka
22.03.16,13:25
máš na ťažnom štítok? a čo ti zapísali do protokolu STK?
elvecko
22.03.16,13:36
Áno , na ťažnom je štítok, V protokole STK je v kolonke B -vážne chyby : 712 - Zariadenie na spájanie vozidilel. Ústne to bolo " Treba isť na políciu dopísať si údaje, teraz to robia zadarno."
Žabinka
22.03.16,13:37
4. Postup odstránenia chýb pri zápise spájacieho zariadenia v osvedčení o evidencii

a) Chýbajúci, neúplný alebo nesprávny zápis namontovaného spájacieho zariadenia vybaveného štítkom
Zápis správnych údajov vykonáva orgán Policajného zboru (dopravný inšpektorát) podľa § 116 ods. 1 písm. g) zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, a to priamo obhliadkou vozidla skontrolovaním výrobného štítku spájacieho zariadenia alebo na základe protokolu o technickej kontrole vozidla. V dôsledku chýbajúceho, neúplného alebo nesprávneho zápisu spájacieho zariadenia v doklade o evidencii je pri technickej kontrole vyznačená vážna chyba (stupňa B) v kontrolnom úkone č. 712 –Zariadenie na spájanie vozidiel1). Kontrolný technik do ďalších záznamov protokolu o technickej kontrole zapíše údaje zistené zo štítku spájacieho zariadenia: Trieda / Značka / Typ / Schvaľovacia značka / Najväčšia prípustná hmotnosť v bode spojenia.

b) Chýbajúci, neúplný alebo nesprávny zápis namontovaného spájacieho zariadenia nevybaveného štítkom
V dôsledku chýbajúceho, neúplného alebo nesprávneho zápisu spájacieho zariadenia v doklade o evidencii je pri technickej kontrole vyznačená vážna chyba (stupňa B) v kontrolnom úkone č. 712 –Zariadenie na spájanie vozidiel1). Kontrolný technik podľa klasifikácie spájacích zariadení identifikuje triedu spájacieho zariadenia na vozidle. Vyznačí ľahkú chybu (stupňa A) v kontrolnom úkone č. 715 –Značenie niektorých údajov na vozidle1)a do ďalších záznamov protokolu o technickej kontrole zapíše: Štítok spájacieho zariadenia chýba / Trieda: zistené ... / Značka: nezistené / Typ: nezistené / Schvaľovacia značka: nezistené / Najväčšia prípustná hmotnosť v bode spojenia: nezistené
canbo
22.03.16,17:03
Pre urýchlené vybavenie je potrebné priniesť mimo technického preukazu bielu kartu - doklad o zaplatení zákonného poistenia pero na vypísanie žiadosti o vykonanie zmeny, poprípade doklad od stanice technickej kontroly - potvrdenie ,že štítok ,nieje,alebo je nečitateľný, proste že údaje sa tam nenachádzajú.