bosos
22.03.16,09:02
Dobrý deň.Pristavujem podkrovie a potrebujem strešné okná.V stavebnom povolení vydanom minuly rok nemám žiadnu zmienku o energetickom certifikáte,ale na stav.urade mi teraz povedali že od tohto roka je to prísnejšie a už musí byt.Ći sa to bude týkat aj mňa,vraj ešte nevedia ale že ak áno,tak budem patrit do kategorie A. Chcem sa na to teda pripravit a mal som vybraté strešné okná Velux GZL 1050 alebo GLL1055.V stavebninách mi však povedali,že tieto okná vôbec nesplňaju také normy a budem musiet zobrat iné a samozrejme ovela drahšie.Neviete mi poradit?Nechce sa mi totiž verit,žeby tie moje vybraté okná nesplňali také požiadavky.
lapejko
23.03.16,03:48
Zatiaľ sú povinné nové domy ako ND, v nich budú akotak vyhovovať strešné okná s trojsklom, o dva roky bude povinný PD,v Česku sa do týchto domov strešné okná neprojektujú, vyhovujú iba viacvrstvové svetlovody, napr. od firmy Lightway...
bosos
23.03.16,09:35
Ale čo je to ND a PD?Môj dom už stojí,len idem nadstavit podkrovie.A nechce sa mi verit že v Ćesku maju iba svetlovody,lebo to potom asi vela nenavetraju.
lapejko
24.03.16,19:13
je jedno, že ide o nadstavbu, podlieha st. povoleniu a kolaudácii podľa nových pravidiel...ND je nízokenergetický, PD je pasívny dom...